BakımSağlık

2017 Saç Bakım Ürünleri

2017 Saç Bakım Ürünleri

Saç nedir?

İnsan iskeletinin, kafatası bölümünde oluşan ve yapısında protein bulunduran, kıl taneciklerinin oluşturduğu yapıya verilen genel addır. Vücudun başka bölgelerinde bulunan kıl kümeleriyle karşılaştırdığımızda en hızlı büyüyen kıl topluluğunu oluşturur.

Saçın yapısını etkileyen etmenler?

İnsanın içinde bulunmuş olduğu yaşı, soyu, cinsiyeti ve vücudundaki hormonların çalışma durumu ve bireyin dengeli beslenip beslenmemesi saçın yapısını etkileyen etmenlerin başında gelir.

Saçın ağarmasının nedeni?

Hormonlarda meydana gelen değişmeler veya bireyin yaşındaki ilerlemeler saça renk veren özel yapıların zaman içerisinde azalmasına neden olur. Bunun sonucunda siyah renge sahip kıllar yavaş yavaş dökülmeye ve yerini beyaz kıllara bırakmaya başlar.

Saçta oluşabilecek hastalıklar nelerdir?

Kepek, saçkıran, dazlaklık ve kellik saçta en sık görülen hastalıklardır.

Saç dökülmesine neden olan etmenler?

Hormonların çalışmalarındaki düzensizlikten, genetik yoluyla ata bireylerden aktarılan özelliklerden, saç temizliğine önem verilmemesinden, saçın kimyasal maddelere maruz kalmasından ve kurutma makinası gibi saç derisini doğrudan etkileyen maddelere uzun süreli maruz kalınmasından dolayı saçımız olumsuz yönde etkilenir.

2017 Saç Bakım Ürünleri

Saç kıllarının sertleşmesini ve bunun sonucunda saç derimizin ve saç tellerimizin güçlenmesini sağlayan, doğal ortamlarda yapılmış ve içerisine insan sağlığına zararlı herhangi bir kimyasal madde eklenmemiş olan, halk arasında yeşil sabun olarak tabir edilen kişisel temizlik ürünleri, yapısına saf zeytinyağı, katılmış olan sabunlar, saçta oluşan kepekleri giderici ve saçı kepeğe karşı koruyan şampuanlar, saç düzleştirmelerinde kullanılan saç kremleri bireylerin en fazla kullanmış oldukları ürünlerdir.

Saç jöleleri zararlı mıdır?

İçeriğinde bulundurmuş olduğu yapay maddeler ve kokusundaki keskinliği belirlemek için kullanılan alkol karışımına sahip olan bu madde saç derisinde bulunan ve dış ortamla hava alışverişi yapmakta olan küçük gözenekleri kapatarak, derinin dışarı ile olan bağlantısını keser. Bazik bir karışım olduğu için saçın asitlik ve bazlık dengesini bozarak saçların güçsüz görünmesini sağlar