Alzheimer Nedir? Alzheimer Belirtileri Nelerdir?

Halk arasında unutkanlık olarak bilinen ya da yayılmış olan Alzheimer beyin hastalığıdır. Alzheimer hastalığının nedeni olarak beyindeki bazı hücrelerin ölmesi gösterilmektedir.

 

Alzheimer Nedenleri Nelerdir?

Alzheimer nedenleri nelerdir sorusunun cevabı araştırmalarımın sonucunda birden fazla şekilde önüme gelmektedir. Alzheimer hastalığı her yaştan her bireyin başına gelebilecek basit bir unutkanlık hastalığıdır. Beyin için yararlı vitaminlerin yeterli düzeyde alınmaması bireylerin üstünde bu hastalığın gerçekleşmesine neden olmaktadır. Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltmak için beyne yararlı gelebilecek vitaminleri özellikte B12 vitaminini tüketmek riski minimum düzeye azaltmaktadır.

 

Alzheimer Belirtileri Nelerdir?

Alzheimer belirtileri nelerdir, neden Alzheimer hastalığına yakalanılır” gibi soruların cevabını araştırmak bireye çok da korkacağı bir cevap bulma riski göstermez. Eğer önlemi alınırsa yakalanma riski azaltılabilir. Alzheimer belirtileri birden fazla şekilde olabilir. Bu belirtilere yakalanan bireyin dikkat etmesi ve mutlaka doktor kontrolünden geçmesi gerekir.

  • Gündelik yaşamsal faaliyetlerin unutulması,
  • Yapılacak olan plan ya da herhangi bir konuda hesaplamaların yapılamaması
  • Bireyin konuşmada ve anlamada sıkıntı yaşaması kendini ifade ederken kelimelerinin azalması,
  • Hayata karşı yaptığı bütün faaliyetlerden zevk ve mutluluk duygusunu alamama,
  • Gösterilen veya gördüğü nesneleri algılama da zorluk yaşama gördüğü yazıları okuyamama,
  • Bir eşyayı başka bir yere koyduğunu unutmak ve bunun için başka kişileri suçlamak,
  • Kişinin karakterinin değişmesi örneğin; Dürüst iken insanların hakkında konuşan bir bireye dönüşmesi

Yukarıda maddeler halinde yazılan Alzheimer belirtileri nelerdir sorusunun cevabı niteliğinde cevaplardır. Bu maddelerin kendinde bulunduğunu hisseden bireyin doktor kontrolünden geçmesi gerekir. Kısacası Alzheimer hastalığı başta öğrenilen şeylerin zamanla unutulması eylemidir. Kişinin davranışlarının gözle görünür şekilde değişmesi bu hastalığın temel başlangıç nedenidir.

 

Alzheimer Hastalığının Tedavisi Nedir?

Hastalık için net bir ulaşılmış veya sonuçlanmış bir Alzheimer tedavisi gözükmemektedir. Yalnızca bu hastalığın tedavisi için erken tanı doktorlarca önemli gösterilmektedir. Yapılacak olan tedavi yöntemi ile hastanın hastalığının ilerlemesi yavaşlatılır ve yaşam kalitesi yükseltilmeye çalışılır. Bazı nedenlerden dolayı yani ortaya çıkabilecek sorunlardan sonra antidepresan kullanımı da uygun görülebilir. Bu ilacın doktor kontrolünde mutlaka alınması gerekir aksi takdirde çok daha olumsuz sonuçlar yaratabilir.