Aşırı Cinsel İstek

Aşırı Cinsel İstek her canlı türü için, karşı cinse olan isteğe bağlı olarak meydana gelmektedir. Özellikle insanlarda cinsellik birçok toplum tarafından açıkça konuşulması veya ifade edilmesi hoş karşılanmamaktadır. Cinsel istek Kadın ve erkeğin birbirine karşı libido dürtüsünün yükselmesine bağlı olarak cinsel birleşim isteği olarak tanımlanabilmektedir. Cinsel isteğin meydana gelmesi için biyolojik ve psikolojik bazı etkilerin ortaya çıkması gerekmektedir. Örneğin bir erkeğin bir kadına cinsel istek duyması temeli ilk olarak biyolojik daha sonra ise psikolojik olarak meydana gelir. Erkek cins olarak kadının dişiliğini biyolojik olarak arzular ve kadın da erkeğin kendisini arzulaması için psikolojik etki yaratacak mekân ve giyim içerisinde bulunursa cinsel isteğin doyuma ulaşması için her şey hazır demektir.

Cinsel İstek Hazırlık

Cinsel istek erkek veya kadının karşı cinsi arzulaması ve cinsel birleşmenin oluşması ile hedefe erişmiş olur. Bu nedenle gerek kadın gerekse erkek bu isteğini gerçekleştirmesi her iki cinsin birbirini istemesi ve arzulaması ile tamamlanır. Her cinsin cinsel isteği farklı düzeydedir. Kimi erkek veya kadınlar cinsellik için daha çok istekli olmasına karşın kimi erkek veya kadınlarda bu istek oranı düşebilmektedir. Önemli olan da aşırı cinsel istek içerisinde iken biyolojik ve psikolojik olarak kişinin kendini kontrol etmesini bilmesidir. Her toplumda cinselliğin farklı düzeylerde olduğu gerçeğinden hareketle içinde bulunulan toplumun cinselliği nasıl karşılayacağı bilinmelidir.

Aşırı Cinsel İsteğin Kontrolü

Aşırı cinsel isteği kontrol etmek hem kadın için hem de erkek için büyük önem taşımaktadır. Aşırı cinsel isteği varsa uygun bir karşı cinsle yok ise bazı tıbbi teknik veya ilaçlarla veya mastürbasyon yaparak düşürmek farklı alternatifler arasında bulunmaktadır.