Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

Bireyleri, meşgul oldukları işlerden alıkoyacak nitelikte bir rahatsızlık olan baş ağrısı, çeşitli yöntemleri uygulamayı da beraberinde getirir. Örneğin, bulunulan ortamdaki ışığı kapatarak bir kanepeye uzanmak yapılmakta olan yöntemlerden ilk akla gelendir. Sessiz ve karanlık bir ortam, baş ağrısını hafifletme konusunda oldukça etkilidir. Kişilerin hemen ilaç kullanmaması konusunda uzman doktorlar çeşitli uyarılar yapmaktadır.

 

Stres

Stres faktörünün meydana getirdiği baş ağrısı, stresin oluşumu ile kaslarda sertleşmeye ve boyun ağrısına sebep olarak, ikinci aşamada meydana gelir. Çeşitli ezgersizler ile giderilebileceği söylenen baş ağrısı için, buna sebep olan stres faktörünün bertaraf edilmesi ile de iyi sonuç alınabileceği söylenmektedir. Var olan stresi gidermede lavanta yağı da önerilen çözümler arasında gelmektedir. Bedeninizin gevşemesine yarayacak olan sıcak bir duş sonrası, baş ağrınızın biraz daha dinmiş olacağını görebilirsiniz.

Migren Taşı

Daha çok migreni olanların kullanmakta olduğu bu migren taşı, standart baş ağrıları için de bir tehlike arz etmemektedir. Bu sebeple kişiler tarafından kullanılabileceği gibi, sık baş ağrısı sıkıntısı çeken kişiler tarafından da alınması tavsiye edilir. Bir iki saniye boyunca ağrıyan bölgeye uygulanılmakta olan bu migren taşı, kesin çözümleri beraberinde getirmektedir. Kişileri şiddetli baş ağrısından kurtarma da etkin bir yol olarak görülmektedir.

 

Halk Söylemleri

Uzman doktorlar son zamanlarda halkın tıbbi uygulamaları hakkında olumlu bir biçimde konuşmaktadır. Öyle ki, halk arasında baş ağrısını geçirmek için, ağrıyan bölgeye patates bağlama biçiminde uygulamalar yapılmaktadır. Uzman doktorlar, bu uygulamanın tam olarak tıbbi içerik taşımamasına karşı, yanlış bir uygulama olmadığını da söylemektedir.

 

İlaç bağımlılığına karşın, böyle bir uygulamanın kişinin vücudu ve genel sağlığı açısından daha az riskli olduğunu dile getiren uzman doktorlar, başta bu tarz uygulamalar olmak üzere, alternatif yollara başvurulabileceğini de vurgulamaktadır.

 

Son olarak da, şu sıra gündemde adından söz ettiren refleksoloji, baş ağrısını önlemede ciddi bir unsur haline gelmiştir. Doğru uygulanan bir refleksoloji sonucu, kişiler baş ağrılarından kurtulabileceği gibi, baş ağrısına karşı nasıl savaşacaklarını da deneyimlemiş olacaklardır. Çeşitli merkezler uygulanan bu masaj, öğrenilmesi halinde kişilerin kendileri tarafından da uygulanabilecek bir şeydir.