Bebeğinizin 0-2 Yaş Dönemi İçin En Uygun Oyuncaklar

0-2 yaş dönemi bebeklerin gelişimlerinin oldukça hızlı devam ederek anne babalarını şaşırttıkları, öğrenmeye ve ilgilenilmeye oldukça açık oldukları dönemdir. 0-2 yaş eğitimine katkıda bulunacak oyuncaklar gelişimlerinde büyük rol oynamaya devam edecektir. Oyuncak seçimleri yapılırken bebeğinizin ilgisini çekecek olmasının yanı sıra onda bırakacağı etkileri önemsemeniz gerekir. Özelikle bu dönem bebeğin etrafını her geçen gün daha da ilgiyle takip ettiği bir dönem olması sebebiyle, oyuncaklar da oldukça ilgisini çekecek ve öğrenmesine katkıda bulunacaktır.

Oyuncak Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler (0-1 yaş)

0-1 yaş bebek için oyuncak alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri oyuncağın sağlık ve güvenlik açısından yaşına uygun olmasıdır. Ürün üzerinde bununla ilgili bilgiler mevcuttur mutlaka okuyun. Bu dönemde eline aldığı hemen hemen her şeyi ağzına götürmeye çalışan bebeğinizin sağlığı için buna özen göstermelisiniz.

0-1 yaş döneminde özellikle renkli oyuncaklar, beşik üzerine asılan dönenceler, renkli ve ses çıkaran çeşitli oyuncaklar edinebilirsiniz. 6 ve 8 aydan itibaren ise dokunduğunda ses çıkaran oyuncakları daha sonraki dönem için de küçük oyun masalarını tercih edebilirsiniz.

1-2 yaş dönemi Oyuncakları

12 ve 18 ay oyuncak için bu yaş aralığında yürümek için ilgisi artan bebeğinize yardımcı olabilecek bir oyuncaklı yürüteç alabilirsiniz. Bebeğiniz 1 yaşından sonra ince motor hareketlerini daha iyi yapabildiği için bu dönemde ince motor gelişimine katkı sağlayacak, takıp çıkarabileceği oyuncaklar, üst üste dizebileceği bloklar, boyama yapabileceği bu dönem için güvenilir boyalar, oyun hamurları, erkek çocuklar için arabalar, kızlar içinse bebekler artık daha fazla ilgisini çekeceği için alabileceğiniz oyuncaklar arasında bulunuyor. Bebeğinizin zeka gelişimini desteklemek adına basit yap-bozlar alabilirsiniz. Renkleri, sayıları, hayvanları ve nesneleri öğrenmeye adım atması için büyük resimli hikaye kitapları ve görsel oyun kartları yine tercih edebileceğiniz oyuncaklar arasındadır.