Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek odası için renk seçimi yapamıyorsanız genellikle naturel erkekler için mavi, kızlar için pembe renk tercih edebilirsiniz. Bebek odasını dekorasyon yapmak için ilk önce bebeğinize bir beşik alıp o beşiği odanın en müsait yerine yerleştirebilirsiniz. Sonrasında ise beşiğin yanına bir tane koltuk yerleştirip güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Böylece bebeğinizi uyuturken dinlenecek bir yeriniz olmuş olur.

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri Ve Önerileri

Bebeğinizin odasında çeşitli rengarenk figürler kullanabilirsiniz. Bebek odaları için halı seçimi çok önemlidir. Çünkü halıların bebeklerin solunum yolları için sakıncalı olmayacak halılardan seçilmesi bebek sağlığı için oldukça önemlidir. Duvarlarını oyuncak araba resimleri ile süsleyebilirsiniz.

Alfabe harfleri ile duvara çocuğunuzun ismini yazabilirsiniz. Duvarların bir yerine boy ölçme cetveli yaparak her yaşta kullanabilirsiniz. Keçelerden çerçeve yaparak bebeğinizin resmini odanın herhangi bir yerine asabilirsiniz. Bebeğinizin kapı sesinden uyanmaması için bir lastik ve bir parça bez ile kapı dilini sabitleyebilirsiniz.

Bebeğiniz için renkli ip kullanarak battaniye örebilirsiniz. Evinizde eski vitrini biraz boya ve biraz emek harcayarak bebeğiniz için dolap haline çevirebilirsiniz. Bebek odasını ışıklandırmak için balon, ip ve biraz yapıştırıcı kullanarak avize yapabilirsiniz.

Bebeğinizin beşiğinin yanına 3 bölmeli raf ile bebeğinizin eşyalarını orada durdurabilir ve böylece eşyalarınız toplu kalmış olur. Bebeğiniz odasına kumaştan yapılmış bulutlar, güneş yaparak odanın tavanından ip ile asabilirsiniz. Bebeğinizin eşyalarını düzenlemek için yatağın altına bölme yaparak eşyaları orada saklayabilirsiniz.