Bekaret Testi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarının iç kısmı mukoza adı verilen ağzın iç yapısına benzeyen bir yapıya sahiptir. Kızlık zarı vajinanın yaklaşık olarak 1 ya da 1.5 cm içeride yer alır. Kızlık zarı vajinanın oluşması esnasında bir nevi derinin kıvrılma durumudur. Kızlık zarı vajinanın giriş kısmını tamamen kapatmaz. Vajinadan gelen mukoza sıvılarının ve adet kanlarının akmasını sağlayan açıklık bölümü vardır. Kızlık zarının tabusal düşünceler haricinde herhangi bir işlevi yoktur. Kızlık zarı yapısı kişiden kişiye göre değişiklik gösteriyor. Kimisinin çok hassas ince bir yapıdayken kimisinin oldukça kalın bir yapısı vardır. Kızlık zarının kişiden kişiye göre değişiklik göstermesi ilk ilişki esnasında gelen kan miktarında da değişikliklere neden oluyor. Kızlık zarı muayenesinin bir başka adı da hemen muayenesidir. Birçok kişi bekaret testi nasıl yapılır? Sorusuna cevap arıyor.

Kızlık Testi Yapılması

Kızlık zarı muayenesi bir başka adı ile bekaret testi jinekolojik ve hijyenik bir ortamda yapılıyor. Bu test kadın doğum uzmanları tarafından yapılmaktadır. Bu test ile kişiler yaşamış oldukları ilişki ya da almış oldukları darbe nedeni ile kızlık zarının durumunun ne halde olduğunu, kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını öğrenmek istiyorlar. Uzman jinekologlar tarafından yapılan muayene neticesinde kişilerin kızlık zarının fizyolojik yapısı ile ilgili bilgiler verilir. Kızlık zarı muayenesi jinekoloji uzmanları tarafından hijyenik bir ortamda masada yatan hastanın vajinasının iç dudaklarının yanlara doğru çekilmesi ile birlikte gözle yapılan değerlendirmedir.

Kızlık zarı testi yapılırken kişi kesinlikle bir ağrı ya da sızı hissetmez. Bu muayene uzman bir jinekolog tarafından çok kısa bir süre içerisinde yapılabiliyor. Gözle yapılan bir muayene olduğu için herhangi bir mikrop ya da bakteri bulaşma riski bulunmuyor. Bu muayene ile aynı zamanda farklı kadın hastalıkları olup olmadığı da tespit edilebiliyor.