Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

DOĞUM TARIHINIZ
[GENCSaglik form=”CinTakvimiHesaplama” renk=”Mavi”]

Çin Takvimi, Gebe kalmak ve dünyaya yeni bir bebek getirmek her kadının hayalini kurduğu şeylerden birisidir. Aynı şekilde baba adaylarının da en büyük arzularından birisi evlenerek çocuk sahibi olmaktır. Söz konusu bebek olduğunda birçok kişinin ilk olarak arzuladığı şey elbette bebeklerin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesidir. Ancak her anne baba adayında mutlaka bebeğin cinsiyeti ile ilgili de tahmin ve istekler de bu süre boyunca akıllarda yer alır. Bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için uzun yıllardan bu yana kullanılan birbirinden farklı yöntemler kullanılıyor. Bu yöntemler arasında çok uzun süredir kullanılan ve isminden de anlaşılabileceği gibi Çinliler tarafından bulunan Çin takvimi hesaplama yöntemi de bulunuyor.

çin takvimi

Çin Takvimi Nedir?

Birçok kişinin batıl olduğunu düşündüğü ve genellikle eğlence amacıyla bebek konusundaki merakın giderilmesi için kullanılan Çin takvimi, birçok kişiye ve inanışa göre ise son derece etkili ve önemli sonuçlar veren bir cinsiyet belirleme yöntemidir. Çinlilerin bebek cinsiyeti hesaplama yöntemi olarak kullandıkları bu hesaplama sisteminin bulunuşu çok uzun yıllar öncesine dayanıyor. Yaklaşık olarak 700 yıldır Çinliler tarafından Çin takvimi bebek cinsiyetini tahmin etmek için aktif olarak kullanılıyor. Çinlilerin inanışlarına göre de takvim ile yapılan cinsiyet tahminlerinin %90’a kadar doğru sonuçlar veriyor. Normal şartlarda hamile kaldıktan sonra takvime göre bebeğin cinsiyeti tahmin edilebiliyor ancak bu takvime göre hamile kalındığı takdirde hesaplama sisteminin doğruluk payının çok daha yüksek olduğu düşünülüyor.

çin takvimi

Çin Takvimi Nasıl Kullanılır?

Çin takviminin kullanımı ise son derece basittir. Bu yöntem ile merakını gidermek isteyen ve bebeğinin cinsiyetini tahmin etmeye çalışan kişilerin yapmaları gereken tek şey ilk olarak hesaplamanın yapıldığı sayfamızdaki form bilgilerini doldurun. Bu hesaba göre hesaplama için gereken bilgileri girdikten sonra sorgulama butonuna basarak kısa sürede Çin Takvimi cinsiyet tahmini hakkında bilgi alınabilir. Çin takvimini kullanmak için gereken bilgiler ise anne adayının yaşı ve en son hangi ayda adet gördüğüdür. Bu bilgiler sonrasında kısa sürede bebeğin cinsiyet tahmini yapılabilir.

Çin Takvimi Hakkında Bilmedikleriniz

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Çin takvimi yönteminin kullanımı son derece basittir. Anne adayları doğum tarihlerini ve en son adet gördükleri tarihi cinsiyet hesaplama alanına girerek birkaç saniye içerisinde bebeklerinin ne olacağı ile ilgili tahminlerin sonucunu alabilirler. Çinliler tarafından kullanılan bu takvime inanan ve bu takvime uygun bir şekilde hareket ederek hamile kalmak isteyen bireyler takvimin hangi aylarında kız çocuk, hangi aylarında erkek çocuk olacağına dair bilgilere de ihtiyaç duyarlar. Çinlilerin inanışlarına göre bu takvim hesabına göre bebeğin erkek olma olasılığının en yüksek olduğu zaman anne adayının yaşının 18 olduğu zamandır. Aynı takvime göre eğer kişinin hamile kaldığı ay Ocak ya da Mart aylarının dışındaki aylarda bebeklerin erkek olma ihtimali çok yüksektir, belirtilen aylarda ise kız bebek olması muhtemeldir.

Çin takvimine göre kız bebek olma ihtimalinin en fazla olduğu zaman ise anne adayının 21 yaşında olduğu zamandır. Sizlerde Çinlilerin inanışlarına inanıyor ve takvime göre hesaplama yapmak istiyorsanız Çin takvimini kullanabilir, bu takvime göre gece kalacağınız zamanı belirleyebilirsiniz.

Ayrıca Çin takviminin tablosu içerisinde hangi yaş aralığında hangi cinsiyette bebeklerin dünyaya geleceğine dair bilgileri de rahatlıkla bulabilir ve hesaplamalarınızı buna göre yapabilirsiniz. Bu arada hesaplama yaparken doğum tarihinizin Çin yılının başlama tarihinden önce olduğu zamanlarda yaşınıza 1 ya da 2 yaş eklemeniz gerektiğini de belirtelim.

23 Comments

  1. Turkan 26 Şubat 2018 at 17:55

    Mende duz cixib hemise.sadece duzgun hesablamaq lazimdi meselen menim 27 yasim var ama cin teqvimine gore 28 di.ona gore 28 yasdan baxmaq lazimdi ele olanda duz cixir

Comments are closed.