Cinsel Birleşme Neden Mümkün Olmuyor?

Cinsel birleşme, cinsel hayatı doğrudan etkileyebilen kadın ya da erkekten kaynaklı sorunlar nedeniyle ortaya çıkabilen özel bir durumdur. Cinsel birleşme neden mümkün olmuyor? sorusu iki farklı türden kaynaklı olarak iki farklı başlıkta incelenebilir.

Kadınlarda Cinsel Birleşme Neden Gerçekleşmez

Kadınlarda korku, endişe ya da kaygı durumlarından kaynaklı cinsel aktiviteden uzaklaşma durumu görülebilir. Vajinismus olarak bilinen ve kadının istem dışı cinsel aktiviteye izin vermemesi şeklinde açıklanabilecek bu hastalık, mutlaka uzman bir hekim tarafından muayene edilmelidir. Fiziksel kaynaklı vajinismus rahatsızlığı kolay tedavi edilebilen bir hastalıktır. Ancak kadının vajinismus rahatsızlığı psikolojik kökenli ise tedavi süreci daha uzun sürebilir ve terapi yöntemleriyle desteklenebilir.

Kadınlar ayrıca özel günlerinde cinsel birleşmeden uzak durabilir. Kadının sağlığı için her ay düzenli olarak gerçekleşen ve daha hassas olmasına sebep olabilen regl döneminde kadınlar rahat hissetmedikleri için cinsellik düşünmeyebilir. Ayıca sağlık açısından zararlı olabilecek bu dönemdeki cinsel birleşme dinen de haram olarak nitelendirilir. Kadın inancı ya da sağlıklı olmaması gibi sebepler ile bu dönemlerde cinsel birleşmeden uzak durabilir.

Erkeklerde Cinsel Birleşme Sorunu

Erkekler kadınlara göre daha belirgin şartlarda cinsel birleşme gerçekleştiremez. Erkeklerin cinsel birleşme öncesinde hazır durumda (ereksiyon) olması gerekir. Erkek stres başta olmak üzere erken boşalma gibi problemlerle karşılaştığında cinsel birleşmeden uzak durabilir. Bu erkekte fiziksel ve psikolojik etkiler oluşturabileceği gibi tedavisi olmayan bir durum değildir. Cinsel birleşme için ereksiyon şartını yerine getiremeyen erkekler mutlak suretle hastanelerin ilgili bölümünde uzman bir hekime başvurarak yardım almalıdır. Cinsel güç artırıcı ilaçlar yanlış kullanıldığında ciddi hasarlara neden olabilir. Erkek kimyasal ürünleri tercih etmiyorsa bitkisel formülleri doktor tavsiyesi ile kullanabilir. Ayrıca bazı besinler ereksiyona destek sağlayabilirler. Bu besinlere ek olarak özel karışımlar ya da tedavi amaçlı serumlar da erkeğin ereksiyon olmasını sağlayabilir.