Diyet & Fitness

Diyetinize Uygun Sporlar Yapın

Kadın erkek günümüzün en büyük sıkıntısı kilolar. Herkes medyada gördüğü ünlüler gibi bir vücuda sahip olmak istiyor. Böyle bir görüntüye sahip olmak için iyi bir diyet programı yanında doğru egzersiz programına sahip olmalısınız. Prensipli bir çalışma ile hayal edilen vücut kadın içinde erkek içinde mümkün. Yapılan en büyük hatalardan biri ise uygulanan diyet programına göre doğru sporu yapamamak. Her spor kendi içinde bazı prensipler barındırıyor. Doğru diyet spor ikilisi ile yapmayanlar boşa çaba sarf etmiş olur. Diyetinize uygun sporlar yapın istediğiniz sonuca daha çabuk ulaşın.

Protein Diyetlerinde Spor

Protein vücudun vazgeçilmez yapı taşlarından, kaslar için en gerekli maddedir. Birçok diyet uzmanı istenilen vücut için protein diyeti önerilir. Protein ile alınan kas kütlesi kısa sürede yağların yerini alır. Fit bir vücut için uygulanan protein diyetinde en sağlıklı spor kesinlikle ağırlık çalışmaları. Protein diyet ile ağrılık çalışması yapanlar kısa süre içinde güçlü bir vücut, istenilen görüntünün sahibi olur. Haftanın en az üç günü 1 saatlik ağırlık çalışmaları protein diyetini yapanlar için yeterli olacaktır.

Sebze Ağırlıklı Diyetler İçin Spor

Kalorisi düşük özellikle aşırı kilosu olanlar için önerilen diyet çeşitlerinden biridir sebze diyetleri. Kalorisi düşük olması yanında besleyiciliğinin çok olması, tok tutması açısında sebze ağrılıklı yapılan kalori oranı düşük diyetler kısa sürede sonuç verir. Her diyette olduğu gibi bunda da spor ile destek vermelisiniz. Sebze ağırlıklı diyetlerde en iyi sporlardan bir kardiyo olacaktır. Kardiyo metabolizmayı arttırdığı için çok fazla kalori yakmanıza bunun yanında spor sonrası da kalori yakmanın devam etmesini sağlar. Lifli sebzeler ile desteklenen bir kardiyo programı birebir iyi bir uyum yakalayarak diyet yapanlara kısa sürede birkaç beden küçülmesine yardım eder.