Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Pek çoğumuz her ne kadar tam olarak yerine getiremesek de; kişisel bakım da sağlıklı bir birey olmanın, sağlıklı bir yaşam sürmenin en önemli unsurlarından birisidir hiç şüphesiz. Kişisel bakım denince pek çok kişinin aklına ilk gelenler; duş almak, düzenli olarak yapılan ağız ve diş temizliği, el ve ayakların bakımı, saç ve sakalların düzenli olarak kesilmesi ya da düzgün bir şekil verilmesi gibi en bilinen yöntemler gelmektedir. Fakat bazı durumlarda basit şekilde yapılan işlemler yeterli gelmemektedir ve insanlar çoğu zaman alternatif bir şeyler aramakta ya da düşünmektedirler.

Örneğin; kişisel bakımın en temel işlemlerinden birisi olan, düzenli olarak ağız ve diş bakımının yapılması işlemi bazı durumlarda yetersiz kalabilmektedir. İşte bu durumda çoğu insan dişlerinin beyazlamasını da ister. Bunun için de pek çok kişi farklı yöntemler deneyerek, istedikleri sonucu elde etmeye çalışmaktadır. Diş beyazlatma konusunda; herkes tarafından en çok bilinen ve uygulanan yöntem elbette dişlerin düzenli olarak fırçalanmasıdır. Fakat kullanılan pek çok diş macunu, en başta katkı maddesi olmak üzere pek çok beyabancı maddeyi barındırmaktadır. Peki, bu işin doğal yolu nedir, yani başka bir deyişle Doğal Diş Beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Her insan; dişlerinin sağlıklı ve güzel bir görünümde olmasını, dişlerinin lekesiz, bembeyaz bir şekilde görünmesini, ağız kokusunun olmamasını ister elbette. Bu yüzden de çoğu zaman en bilindik yöntemi; yani diş fırçalamayı tercih eder. Peki, acaba sadece diş fırçalamak; dişlerin sağlıklı bir görünümde olması için, beyazlaması için, ağız kokusunun giderilmesi için yeterli midir? Tabii ki hayır. Çünkü sadece diş fırçalamak; bu konuda ki tüm beklentileri karşılamamaktadır ne yazık ki. Pek çok kişi dişlerinin istediği gibi beyazlamamasından ya da diş lekelerinden şikâyetçidir. Diş beyazlatma konusunda yapacağımız bazı küçük işlemler bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Şimdi bu işlemlerin neler olduğuna bakalım.

Acaba Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Hepimiz karbonatın dişleri beyazlatmada etkili olduğunu az çok biliriz. Bunu biraz değiştirerek yapmak da yine diş beyazlatmada etkili bir yöntemdir.

Antibakteriyel Karbonatlı Karışım; 1 çay kaşığı karbonata aynı ölçüde zeytinyağı ilave edin, üzerine birkaç damla limon sıkın ve elde edilen bu karışımla dişlerinizi fırçalayın. 2 haftalık düzenli kullanım sonunda gözle görülür bir etkisi olduğuna şahit olacaksınız.  

Adaçayı Ve Tarçın; 1 çay kaşığı ada çayı ile bir çay kaşığı toz tarçının içine birkaç damla damlatın. Elde edilen bu karşımla dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın. Bu işlemi 3 hafta boyunca devam ettirin. Etkisini hissedeceksiniz.

Çilek Dişleri Parlatır; Orta büyüklükteki bir çileği iyice ezin ve dişlerinizi iyice fırçalayın. Bu işlemi her gece yatmadan uygulayın, 1 hafta boyunca aynı işleme devam edin..  

Elma, Salatalık Gibi Lifli Meyveler; Elma, salatalık gibi lif bakımından yüksek meyve ve sebzeler de yine diş beyazlatma konusunda etkilidir.

 

İçerisinde pek çok katkı maddesi ve hiç bilmediğimiz yabancı maddelerle dişlerimizi fırçalamak ya da beyazlatmaya çalışmak yerine Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri ile daha sağlıklı bir şekilde dişlerinizi fırçalamak ve beyazlatmak mümkündür…