Menu

Doğum Sonrası Kilo Verme

Doğum yapan hanımların kilo verme konusunda büyük problemleri olduğunu söylemek mümkün. Bazı kadınlar çok hızlı bir şekilde kilo verebilirken bazılarının yavaş kilo vermesi biraz metabolizma biraz da kadının kendi çabasından kaynaklanıyor. Doğum sonrası kilo verme konusunda kadınlar durumlarını umutsuz olarak nitelendirilebiliyor. Ancak kilo vermeden önce durumunuzu iyi tahlil etmeli ve gerekirse bir uzmandan destek almalısınız.

Kilo Vermek İçin Acele Etmeyin

Doğum yapan hanımlar doğumdan sonraki ilk aylarda hassas bir dönemde oldukları için acele etmemeleri gerekiyor. Bir canlı dünyaya getirmek dünyanın en önemli işi olduğu içinde hamilelik sırasında aldığınız kilolardan kurtulmak için kendinizi strese sokmanıza gerek yok. Daha sakin bir şekilde bedeninizi olması gereken forma sokabilirsiniz.

Diyetisyenden Yardım Alın

Yeni anne olan kadınların birçok besinden yararlanmak zorunda oldukları için bir uzmandan yardım almaları daha mantıklı oluyor. Doğum sonrasında alınan kiloları vermek için rastgele bir diyet uygulamak bebeğin de sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle de bir diyet programı hazırlarken uzman diyetisyen eşliğinde hazırlamanız öneriliyor.

Kendinizi Çok Fazla Zorlamayın

Kilo vermek adına kendinizi çok fazla zorlamayın ve acele etmeyin. Kilo vermek adına büyük hayaller kurmak yerine ilk etapta aşabileceğiniz şekilde hedefler koyun. Bu hedefler doğrultusunda zamanla çıtayı yükseltebilirsiniz. Doğum sonrasında vücudunuzun eskisi gibi görünmesini beklemeyin. Zamanla deforme olması gayet normal bir durumdur.

Zayıflama İlaçlarından Uzak Durun

Doğum sonrası kilo verme konusunda en büyük riski kilo verme hapları ve çayları oluşturuyor. Bu çaylar ve haplar bünyede kalıcı hasara neden olabiliyor. Özellikle de bebeğini emziren hanımlar için risk taşıyor. Bu ilaçlar yerine düzenli spor yaparak ve düzenli bir şekilde beslenerek kilo vermeniz daha mantıklıdır. Kedinizi gereken forma sokabilmek için kendinize biraz zaman vermelisiniz.