Düzgün Bir Karın Kası İçin Yapmanız Gereken Hareketler

Düzgün bir karın kasına sahip olmak için verilen Six Pack programı dahilinde yapılacak hareketler kısa bir sürede yüksek verim alarak karın kaslarınızın oluşmasına yardımcı olacaktır. Six Pack programı dahilinde verilen hareketlerin yapılmasından sonra beslenmeye de dikkat edilmesi sonucunda kısa bir zaman zarfında oluşacak karın kaslarınızı korumak için de beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Six Pack antrenman programı dahilinde yer alan hareketleri verilen zaman zarfında uygulamaya dikkat etmeniz gerekir. Düzgün bir karın kası için yapmanız gereken hareketler şunlardır;

Mekik Hareketi

Bu hareket 15 defa 3 set şeklinde uygulanmalıdır. Ellerinizi göğü üzerine ya da baş hizasına koyarak hareketi yapmalısınız. Hareketten tam anlamıyla verim alabilmek için hızlı bir şekilde değil yavaş ve tempolu hareketlerle mekik çekmeniz gerekir.

Ters Mekik Hareketi

Bu hareket de 15 defa 3 set halinde uygulanmalıdır. Hareket sırt üstü uzanma ve dizlerin dik açı ile birlikte sabit tutulması esasına dayalıdır. Hareket yapılırken dizlerin arası açılmamalı ve yavaş hareketler uygulanmalıdır.

Bench Leg Raise Hareketi

Bu hareket de 15 defa 3 set halinde uygulanmalıdır. Sehpanın üzerine sırt üstü yatılarak eller sehpanın yan tarafına baş hizasında kilitlenmelidir. Bacaklar vücuda dik olacak şekilde uygulanmalıdır.

Jackknife Hareketi

Bu hareket 12 defa 3 set şeklinde uygulanmalıdır. Bacakların dik bir açıyla kollarla buluşturulması esasına dayalı olan bu hareket yavaş tempoyla yapılmalıdır.

Barbell Rollout Hareketi

Bu hareket bar kullanılarak yapılmalıdır. Yüz üstü bir şekilde dizler yere kilitlenerek ellerin barı itip çekmesi ile yapılan bu hareket belde bir sakatlık yaşanmaması adına yavaş yapılmalıdır.

Knee Raise Hareketi

Bu hareket 12 defa 3 set şeklinde uygulanmalıdır. Bu hareket bir dips makinesine yaslanılarak yapılmakta ve kollardan güç alarak bacakların karna doğru çekilmesini esas almaktadır. Karın hizasına bacaklar çekildikten sonra 1 saniye kadar beklenir ve bacaklar aşağı doğru yavaşça bırakılır.