Kadınca SağlıkSağlık

Epilasyon Cihazlarının Cildinize Verdiği Zararlar

Lazer epilasyon insan vücudunda istenmeyen kılların, tüylerin, spor ile uğraşan kişilerin tercih ettiği kalıcı kılları ve tüyleri yok etme yoludur. Seanslar ile gerçekleşen bu olay lazer ışınları ile vücuda vurulmaktadır ve bu şekilde kılların köklerindeki hücreler ölür bir daha kıl çıkmaz. Bunun kesin bir garantisi yoktur kimse bir daha kıl çıkmayacak diyemez bu seanslara girip bir zaman sonra tüyler çıkan insanlar vardır bu ise genetik veya güzel yapılamamış lazer epilasyon ile meydana gelmektedir. Epilasyon cihazlarının cildinize verdiği zararlar vardır fakat her kes de olmaz ve büyük ölçüde zararları geçicidir.

Ne gibi Zararlar İle Karşılaşılır?

Lazer Epilasyon cihazının cilde verdiği zararlar lekelenme, yanma gibi etkiler görülmektedir bu olayın sorunlarından birisi güneştir genel olarak bir kişi lazer epilasyondan sonra 3 hafta veya 4 hafta güneşe çıkmamalıdır. Bazı kişiler dinlemeyip çıkmakta ve güneş ışınlarının zararlarından kaçamamaktadır buda onlarda bir leke yanma izi bırakmaktadır. Bir diğer etken kaşıntı: Bu sorun ile karşılar bir süre kaşımazsa kaşınan bölgeyi alışacaktır ve kaşınma sorunu kalmayacaktır.

Lekeler Yanmalar Nasıl Geçer?

Oluşan yanma, leke gibi etkenler kalıcı değildir bunun ne zaman çıkacağı hakkında bilgi vermek ise doğru değildir, birtakım kremler ile süreç kısaltılabilir. Kalıcı olmayan bu lekelerin geçme süreleri insanın kendi metabolizmasına bağlı bir durumdur bir kişinin metabolizması ne kadar hızlı ise o kadar hızlı çözüm alır. Fakat şu ana kadar lazer epilasyon ile kalıcı zarar gören sayısı yoktur kalıcı leke olmadığı gibi eğer güneşe doktorunuzun dediği zamanlar aralığında çıkmazsanız bu durum ile karşılaşmazsınız. Zarar gören cildi zaman ile düzeltirken doktorunuzdan yardım almayı unutmayın doktorunuz geçen süre içerisinde size kremler vererek bu süreci kısaltmaya çalışacaktır.