G-Noktası Nedir?

Hiç şüphe yok ki G-noktasını duymuşsundur. Ona çarptığınız zaman bayanlar için çok iyi hissettiren efsanevi alan. Ancak ne yazık ki, aslında kendi G noktalarını kendileri bulamayan birçok kadın var. Neden olmasın? Yeni başlayanlar için, bulmak zor olabilir.

Bununla birlikte, o güzel noktayı bulmayı başaran kadınlar için, sonuçlar oldukça akılcı olabilir ve eşinin G noktasını bulabilen ve onu maksimum zevk vermek için kullanabilen her kişi inanılmaz bir sevgilidir. Bununla birlikte, bulma ancak ilk adımdır. Nasıl çalıştığını bilmeniz ve onu maksimum keyif için teşvik etmenin en iyi yoludur.

G-noktası nedir?

G noktasının aslında bir nokta olmadığını duymak şaşırtıcı olabilir. Seks terapisti Kerrin Bradfield “Pek çok insan farkında değil, G noktasının sabit bir nokta olmadığı ” ve “herkes için aynı yerde değil” [G nokta] daha fazlasını ifade ediyor. Üretral sünger ve klitorisin bir alanı uyarıldığında şaşırtıcı bir sansasyon yaratır “dedi. G-spot ilk olarak 1950’lerde keşfedildi ve Dr. Ernst Grafenberg tarafından cinsel uyarıma tepki veren üretra boyunca ön vajinal duvar üzerinde ayrı bir erotojenik bölgedir. Her şey sinir uçlarıyla alakalı. G noktası, birçok hassas sinir yolu, doku ve organın gösterdiği bir bölgedir. Tekil bir organ olmaktan ziyade, duyarlılığının kadın prostatın, üretral süngerin ve iç klitorisin uyanıklığına bağlı olduğuna inanılıyor.

G-Noktası Nasıl Bulunur?

G noktasının bulunması takım çalışması ve iletişim gerektirir. Uyarılmış bir ortakla G noktasını bulmak en kolayıdır. Eşiniz sırt üstü yatıyorsa, vajinasına bir parmak koyabilirsiniz.

Ona Vurduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Çevredeki dokularda bir farklılık hissetmelisiniz. Vajinanın geri kalanından daha sıkı veya daha dokulu hissetmelisiniz ve tabi ki partnerinizden geribildirim isteyin. Dr. O’Reilly, “G noktasına vajinanın üst duvarı üzerinden ulaşılabilir” diyor. G noktasını bulmak için parmaklarınızı vajinanın karın duvarına doğru kıvrılabilirsiniz (çok derin değildir). Biraz şişmiş ya da sırt gibi, muhtemelen bulmuşsundur.

Yerini Bulmakta Hala Sorun Mu Yaşıyorsunuz?

İki parmağınızı vajinaya doğru kıvırın ve üst duvara yaslanıp hareket ettirin. Vajina içine üç parmağınızı kıvırmayı deneyebilir ve ritmik olarak üst duvara karşı nabzı hareketler yapabiliriniz veya iki parmağınızı kıvırarak üst cebe doğru gelin. Bu hassas bir noktadır, bu nedenle yalnızca hafif, hassas hareketlerle hareket etmeniz yeterlidir.