Anne & Bebek

Gebelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik sırasında bebek cinsiyeti merakla beklenen bir şeydir. Bebek bekleyen aileler kız bebek mi erkek bebek mi olduğunu anlamak için çeşitli belirtileri takip ederler. Bebek bekleyen anneler en önemli şeyin sağlık olduğunu söyleseler de içinde olan canlının ya da canlıların hangi cinsiyeti taşıdıklarını, kime benzeyeceklerini oldukça merak ederler. Aş erme durumu hamilelikte doğal bir süreçtir. Aş erme sırasında istenilen yiyecekler cinsiyetin belirlenmesinde oldukça dikkate alınır. Kız bebek bekleyen annelerde mide bulantısı daha çok görülür. Anne adayları basen ve kalça bölümüne yani vücudun alt bölümüne doğru şişmanlıyor ise de kız bebek bekledikleri söylenir. Bunlar bilimsel bilgiler olmasa da tecrübeye dayanılarak elde edilen bilgilerdir.

Tatlı

Kız bebek bekleyen annelerin en çok aş erdiği yiyeceklerden biri tatlıdır. Çikolata, yaş pasta, baklava, şekerleme yemek isteyen anneler genellikle kız bebek bekleyen annelerdir.

Peynir

Peynir aşeren anneler genellikle kız çocuk sahibi olurlar. Kız bebek anneleri hamilelikte peyniri oldukça yüksek seviyede aşerir.

Süt ve Süt Ürünleri

Peynir aş eren annelerin kız çocuk sahibi olmalarının yüksek ihtimal olduğu söylenmişti. Peynir de bir süt ürünüdür. Aynı zamanda da diğer süt ve süt ürünlerinin aşerilmesi de kız çocuk beklentisini arttırır. Canı süt, yoğurt gibi ürünler aş eren anneler büyük ihtimal ile kız bebek bekliyorlar.

Hamur İşleri

Herhangi bir pastahanenin ya da fırının yanından geçerken canı hamur işi isteyen anneler yüksek oranda kız çocuğuna hamile kalıyor. Her türlü hamur işi aşermek kız bebeğin habercisi niteliği taşıyor.

Sütlü Tatlılar

Süt ürünleri aş eren annelerin ve tatlı aş eren annelerin kız çocuğuna hamile kalmış olma olasılıklarının arttığı söyleniyor. Sütlü tatlı aş eren ailelerin de yüksek oranda kız bebek sahibi olacakları belirtiliyor. Sütlü tatlılar sütlaç, muhallebi, kazandibi gibi tatlılar örnek olarak gösterilebilir.