Gebelikte Sarkıntıları Nasıl Önleyebilirsiniz?

Anne olmanın güzelliği, bebeğin kucağa alınmasıyla taçlanır. Bu an paha biçilmese de doğum sonrasında alınan kilolar ve oluşan sarkmış deri oldukça can sıkıcıdır. Gebelikte sarkıntıları nasıl önleyebilirsiniz? Sorusu birçok anne adayının aklındadır.

Gebelikte Oluşabilecek Göğüs Sarkmaları

En çok rastlanan sorundur. Hamilelik süresinde hormonlarınız görevini yapar siz farkında olmadan da göğüsleriniz büyür ve bebeğiniz için süt depolamaya başlar. Bu süreçte yapılabilecek en önemli şey doğru sutyen seçimidir. Göğüslerinizin oldukça hassas olduğu bu dönemde deformasyona da açıktır. Her ay düzenli şekilde ölçmeli ve bedeninize uygun göğsü sıkıştırmayacak sutyenler tercih etmelisiniz. Aynı yöntemi doğum sonrasında da gerçekleştirmelisiniz. Emzirmeye devam ettiğiniz için her hangi bir ilaç ya da benzeri bir şey kullanamazsınız. Bu yüzden günlük egzersizler yaparak göğsünüzü diri tutabilirsiniz.

Doğum Sonrasında Göbek Oluşmaması İçin Yapılması Gerekenler

Doğum şekliniz oldukça önemlidir. Sezaryen ile doğum yapan bir anne, dikişlerin olması sebebiyle hemen hareket haline geçemez. Bir hafta gibi bir süre annenin tam olarak ayağa kalkma sürecidir. Yaklaşık 2 ay sonrasında iç dikişlerde hala yanma hissedilir. Bu yüzden çok fazla müdahale edilemez. Sonraki aylarda kişi kendini hazır hissettiğinde çok da geç kalınmadan hazır korseler tercih edilmelidir. Mümkünde içinizden çıkarmamalısınız. Bazı bayanlar tam korse olarak tercih eder. Sebebi bacak şekillenmesini de sağlamak ve düzgün bir fizik ortaya çıkarmaktır

Hamilelikte Beslenme Sarkmalarda Etkili Midir?

Gebelik sırasında beslenme bebeğinizi için oldukça önemlidir. Fakat yediğiniz tüm gıdalar önce sizin bedeninize girmektedir. Bu yüzden yağ yapmayacak fakat vitamin değeri yüksek besinler tercih etmelisiniz. Kızartma, margarin, salça ağırlıklı yemekler, abur cubur bebek için de oldukça zararlı, sizin içinse yağ anlamı taşır. Doğum sonrası sarkıklık oluşmaması için önlem önceden alınmalıdır. Günlük olarak egzersiz ve hücre yenilenmesi için bol su önerilir.