Gençlere Özel Kredi Kartları

Genelde bankaların veya kurumların tahsis ettiği, alışverişlerde, taksitlendirmelerde, peşin olmadığı durumlarda, para bozdurma derdi olmadan kullanılan pratik sanal bir işlem olarak nitelendirilen kredi kartları gençlere özel fırsatlar sunuyor her kurumun farklı bir fırsatı olsa da yetişkinlere verilen kredi kartına göre daha avantajlı ve cazip.

Öğrenci ve gençlere hazırlanan kredi kartı fırsat ve kampanyalarından sadece 18-25 yaş arası gençler faydalanıyor. Bankaların temel ilkesinin gençlerin ilgilendiği birimler ile kampanya yaparak müşteri çekmek olduğu söyleniyor.

En Cazip Gençlere Özel Kredi Kartları Ve Avantajları Nedir?

TEB bankası gençlere aidatsız kredi kartı sunuyor ve markalara özel indirimler ile cazip hale getiriyor. Üstelik başvuru CEPTETEB uygulaması ile bile yapılabiliyor. İlk 3 ay Hoşgeldin Kampanyalarından yararlanılabiliyor.

Yapı Kredi Bankası’nın ürettiği Playcard Gençlere olur mu dedirtiyor. Yurtdışındaki harcamalarda 50 TL puan sağlarken ülke içi belirlenen günlerde %10 puan kazanma mevcut. Hatta internet alışverişlerinde 15 TL puan kazanılabiliyor. Limitini kullanılan mobil uygulamayla tek tık ile artırabilmek de mümkün. Kredi kartı ile yapılan Yemek Sepeti internet sitesinden yemek siparişinden %25 indirim sağlıyor. Yapı Kredi Bankası gençler için en ideal kart olduğunu iddia ediyor.

Garanti Bankası’nın geliştirdiği Bonus Genç kKart “Genç kafası yaşıyoruz” sloganıyla ilerliyor. Kredi kartı aidatı olmayan bu kartta Burger King ve Steam gibi gençlerin en çok zaman geçirdiği birimlerde önemli fırsatlar vaat ediyor. Ekstre atlat özelliği ile istenilen ekstre sonraki ay ödenmek üzere 1 ay süreyle atlatılabiliyor.

Vakıfbank’ın geliştirdiği Like kart’ın prensibi ise daha çok ödül dağıtmak üzerine kurulmuştur. Puan kazanılabilen bu kartta puanlar istenilen zamanlarda kullanılabiliyor ve bazı günler puan kazanmak daha kolay oluyor.

Ziraat Bankası ise gençlere belirli günler Maxipuan dağıtıyor ve kolay kredi kartı başvurusu SMS yoluyla kolaylıkla sağlanabiliyor.