Google Play Store Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Mobil cihazlarda, popüler uygulamalardan olan Google Play Store, bazen sorun çıkarabiliyor. Bu sorunlar ve çözüm yollarını aşağıda görelim.

Google Play Store Sorunu

 Google Play Store 504 Hatası

Bir Hata Nedeni ile İndirme yapılamıyor; Ayarlardan, uygulamalar, tümü, Google Play Store bilgileri ve önbelleğini sil denildikten sonra Google Hizmetleri Çerçevesindeki bilgiler siliniyor.

 Google Play Store 498 Hatası

İndirmenin kesintiye uğraması; Önbelleğin dolu olması anlamına geliyor. Gerekmeyen dosya ya da uygulamaları silin. Sesi kısma ile güç düğmesine, yeni ekran çıkana kadar basılır. Gelen ekrandan telefon, kurtarma modunda yeniden başlatılır. Kurtarma modunun sunduğu seçeneklerden olan önbellek bölümü işaretlenir ve güç düğmesi ile onaylanır.

 Google Play Store 413 Hatası

Güncellemeler yapılamıyor ve uygulamalar indirilemiyor; Proxy değişikliği yüzünden ortaya çıkan bir sorundur. Ayarlardan, uygulamalar, tümü, Google Hizmetleri bilgilerini silin ve uygulamayı durdurun. Aynı işlemin Google Play Store’da da yapılması gerekiyor. Daha sonra da internet tarayıcısının ön belleği silinmeli.

 Google Play Store 403 Hatası

İki değişik Google hesabı üzerinden, bir tek cihazda uygulama satın alınmak istenildiğinde ortaya çıkan sorundur. Asıl kullanılan hesap ile Google Play Store’a girilir. Hata nedeni uygulama cihazdan silinir. Daha sonra, uygulama cihaza indirilir.

 Google Play Store 492 Hatası

Dalvik önbelleğinde yükleme sorunu var; Ayarlardan, uygulamalar, tümü, Google Play Hizmetlerine girerek, bilgiler silinerek uygulama durmaya zorlanır. Yapılan işlemin Google Play Store’da tekrar edilmesi gerekiyor. Sorun yine de çözülmedi ise, özel kurtarma modu aracılığı ile (Root yetkisi olanlar) Dalvik önbelleği silinir. Root yetkisi bulunmayanlar, bilgilerini yedekledikten sonra, cihazlarını fabrika ayarlarına döndürebilirler.

 Google Play Store 961 Hatası

Ücretli uygulamalar indirilemiyor; 15 dakika içinde ücret iadesi alabilmek için, Google Play Store’da geri ödeme sekmesini tıklayın. Ayarlardan, tüm uygulamalara giderek Google Play Store’u alta çekin. Daha sonra, Google Play Store ön belleği temizlenir.