Hamilelik, Gebelik Haftası Hesaplama

Hamilelik, Gebelik Haftası Hesaplama

Gebelik Hesaplama Programı Son Adet Tarihiniz

[GENCSaglik =”GebelikHesaplama” renk=”Mavi”]

Hafta Hafta Gebelik

Hamilelik, Gebelik haftası hesaplama için anne adaylarının tek bilmesi gereken şey son adet gördükleri tarihtir. Çünkü gebeliğin başından sonuna kadar oldukça önemli olan gebelik haftası hesaplamalarında sürekli olarak anne adayının son adet gördüğü tarih baz alınır. Bu hesaplama sistemine göre de kişilerin son adet gördükleri tarihi sistemdeki ilgili alana yazmaları ve sorgulamaları hamileliklerinin kaçıncı haftalarında oldukları ile ilgili net bilgiler vermektedir. Elbette kadınların yumurtlama zamanlarına göre bu sürelerle ilgili bir ya da iki hafta gibi oynama olabilir ancak genel olarak bu hesaplama ile net sonuçlar alınabildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca normal doğum süresi tıbben 40 hafta olarak kabul edilir ve buna göre hamilelik süreci takip edilir. Ancak belirttiğimiz nedenden dolayı anne adayları genellikle bu süreyi beklemeden bebeklerini dünyaya getirirler.

Gebelik Hesapalama İle Bebeğin Tahmini Doğum Tarihini De Öğrenmek Mümkündür

Hamileliğin başlangıcı olarak sayılan son adet tarihi ile yapılan hamilelik hesaplama işlemi ile anne adayları kaç haftalık hamile olduklarını sorunsuzca öğrenebilirler. Sistemdeki ilgili alanlara son adet tarihinin yazılması ve sorgulama işleminin yapılması ile birlikte anne adaylarının hamileliklerinin kaçıncı haftasında oldukları ekrana yansıtılmaktadır. Ayrıca bu ekranda, yani sonuç ekranında hamilelik süreci gün bazında da anne adaylarına bildirilir. Bu hesaplamanın olanaklarından yararlanarak anne olacak  kişiler bebeklerinin dünyaya gelecekleri tahmini doğum tarihini de öğrenmiş olurlar. Ancak yukarıda bahsettiğimiz anne adaylarının geç yumurtlama durumlarını göz önüne alarak tahmini bebek doğum tarihinin de bir ya da iki hafta gibi sürelerde değişebileceğini belirtelim.

Hamilelik Haftası Hesaplama Anne Adaylarına Sağladığı Avantajlar

Hamilelik başından sonuna kadar bayanların hayatlarında kendilerini çok farklı hissettiği önemli ve özel bir süreçtir. Bu yüzden bu süre içerisinde anne adaylarının hem kendi sağlıkları için, hem de bebeklerinin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için birçok konuya dikkat etmeleri gerekir. Bu konuların başında ise hamilelik haftası takibi gelmektedir. Çünkü hamilelik haftasına göre bebeklerin gelişimini takip etmek çok kolaydır. Bu nedenle de bu konuda uzman olan doktorlar da gebelik kontrollerinde bebeğin gelişimini takip etmek için anne adaylarının gebelik haftalarını baz almaktadır. Anne adaylarının kaç haftalık hamile olduklarını ya da hamileliklerinin hangi zaman diliminde olduklarını öğrenmeleri oldukça önemlidir.

Gebelik Hesaplama sayesinde bu sorunun cevabı rahatlıkla bulunabiliyor. Sizlerde istediğiniz zaman hamilelik haftası hesaplama sistemi ile hamileliğinizin kaçıncı haftasında olduğunuzu öğrenebilir ve bu önemli süreçteki gelişmeleri çok daha yakından takip edebilirsiniz. Özellikle anne adaylarının haftalık olarak vücutlarında meydana gelecek olan gelişmeleri öğrenmesi ve aynı şekilde bebeğin gelişiminin takip edilmesi için oldukça önemli olan gebelik haftası bilgisinin hamilelik haftası hesaplaması sayesinde rahatlıkla yapılabildiğini söyleyebiliriz.

Hafta Hafta Anne Karnı

Gebelik Hesaplama

41 Comments

 1. Dilek 16 Mart 2017 at 07:07

  İyi günler 7 aylık evliyim 7 hafta 3 günlük hamileyim doktora gittim bos gebelik olabilir bi var bebek dedi bi yok sonra dedi var 6 hafta 3 günlük diye ne yapmalıyım doktor yanılmış olabilir mi

 2. Nur 16 Mart 2017 at 10:01

  Mrb en son adet tarihim 12 şubat hala adet olmadin sol kasiqim Çok aqriyo kan testi verdim negatif cikti 2 CIKTI.acaba erken mi daha.

 3. Rojda 17 Mart 2017 at 00:52

  Slm adet tarihin 16.02.2017 daha olmadım sık idrar bel ağrısı ve bulantı var acaba hamilemiyim

 4. sümeyye 17 Mart 2017 at 08:54

  Benim son adet 15 Şubat . Adet olmam gereken vaktimde olmadim ertesi gün test yaptım ikinci çizgi hafif çıktı. Ama çok adet sancısı çektim . Hâlâ hasta olmadım çünkü hamileyim ?

 5. Zühal 17 Mart 2017 at 13:10

  Merhaba ilk oğlumu tüp bebek yöntemiyle kucağıma aldım oglum 3 yaşında son regli. 16 ocak ve hasta madım evde test yaptım pozitif çıktı şuan 2 aylık ama doktora gitmeye korkuyorum yok çıkacak diye evdeki testlerde yanılma payı varmı ne kadar doğru sonuç veriyor.

 6. Çehre Ayaz 4 Nisan 2017 at 11:51

  teşekkürler.

Comments are closed.