Çocuk sahibi olmak birçok çiftin ortak hayali ve mutluluğun olarak biliniyor. Gebelik haberinin alınması ile birlikte anne ve baba adayları başta olmak üzere birçok yakını mutlu bir heyecan sarıyor. Gebelik haberinin alınması ile birlikte çiftler bebeğin cinsiyetini merak etmeye başlıyorlar. Bu durum tıbben net olarak teşhis edilemese de belirli belirtiler bebeklerin cinsiyeti hakkında ipucu veriyor. Annenin hamilelikte bebek erkek ise bu durum kız çocuklarına göre daha kolay belirlenebiliyor. Anneler için Hamilelikte gebelikte erkek bebek belirtileri kız çocuğa oranla fiziki olarak daha büyük sıkıntılar yaratması olarak kendisini gösterir. Erkek bebek belirtilerinde annelerde şiddetli ve sancılı bir baş ağrısı meydana gelir. Bu durum erkek bebeğe gebe olan kadınlarda çok sık olarak ortaya çıkan bir belirtidir.

Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Erkek bebek belirtilerinden birisi de annelerin hamilelik döneminde yüz şekillerinin değişikliğe uğraması olarak da gösterilir. Ön cepheden bakıldığında annelerin burun kısımlarında meydana gelen genişleme yüz çehresindeki değişikliğin başlıcalarıdır. Aynı zamanda annelerin hamilelik dönemlerinde idrar rengi parlak ve açık renkte ise bu belirtinin bebeğin cinsiyetinin erkek olduğuna dair bir ipucu olarak belirtiliyor. Bir başka belirti ise annelerde görülen mide bulantısı ve kusma sorunudur. Eğer bu sorun hamileliğin ilk döneminden itibaren şiddetli bir şekilde başlamış ise bebeğin erkek olduğunu gösteren bir belirti olarak dikkat çekiyor.

Bir inanışa göre hamilelik döneminde annelerin çirkinleşmesi kız çoğuna, güzelleşmesi ise erkek bebeğine işaret ettiği söylenir. Bunun bir belirti olup olmadığı tam olarak bilinmese de halk arasında yaygın bir inanışa sahip olması nedeni ile önemlidir. Aynı zamanda bebeğin erkek olması annelerde cilt kurumasına neden olduğu da söylenir. Bu nedenle erkek bebek bekleyen anneler daha fazla yumuşatıcı krem kullanırlar.