Hangi Bankalardan Şubeye Gitmeden Kredi Alırım?

Bankalar kredi seçenekleri konusunda yaptığı tüm yenilikleri, kişi ihtiyaçlarını gözeterek yapar. Kişilerin kredi başvuru süreçlerini oldukça sıkıntılı bir süreç olarak görmesi nedeniyle, bankalar bu konuda da çeşitli yenilikler yapmaya gerek duymuştur. Kredi başvuru şekillerinde şubelerin haricinde kolay yoldan başvuru yapılabilecek başvuru şekilleri mevcuttur. Bu yöntemler internet başvuruları ve SMS başvurularıdır. Her bankanın kendine ait bireysel internet sistemi ve SMS sistemi mevcut olduğu için, her bankadan şubeye gitmeden kredi başvurusu yapılabilir. Bu anlamda tüm bankalar bu hizmeti verir.

Bireysel İnternet Bankacılığı İle Kredi Başvurusu

Bireysel internet bankacılığını adını verdiğimiz sistem, banka şubelerinin internet üzerine aktarılmış hali olarak düşünülebilir. Şubelerden yapabildiğiniz tüm işlemleri, internet üzerinden yapabilmek bu sistemle mümkündür. Ancak bireysel internet bankacılığı sistemini kullanabilmek için öncelikle ilgili bankanın bir müşterisi olmanız gerekir. Bu hizmetten yalnızca banka müşterileri yararlanabilir.

İnternet bankacılığı ile kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle sistem üzerinden şifre edinmeniz gerekir. Bu şifre direkt olarak şubelerden alınabileceği gibi, internet üzerinden de temin edilebilir. Ardından sistem üzerinde başvurular menüsünden kredi başvurusunu birkaç dakikada yapabilirsiniz. Yaptığınız başvurunun cevabı kısa bir süre içerisinde mesaj yoluyla sizlere iletilir. Bu şekilde yapılan başvurularda bankalar kişilerden herhangi bir şekilde belge talep etmez. Başvuruyu yapan kişi bankanın hali hazırda bir müşterisi olduğu için, bankalar bu aşamada tekrardan evrak talep etmeye gerek duymaz.

SMS Üzerinden Kredi Başvurusu

Şubeye gitmeden kolay bir şekilde kredi alabilmenin bir diğer yolu da SMS ile kredi başvurusudur. Cep telefonunuzdan sadece TC kimlik numaranızı göndererek kredi başvurusu yapabilir ve şubeye gerek kalmadan kredi çekebilirsiniz.

Yapacağınız başvurunun cevabı sizlere yine mesaj yoluyla iletilir. Ancak belirtmek gerekir ki; bu aşamada kredi notu ya da gelir durumu düşük olan kişileri banka şubeye davet edebilir.