İlluminati ve Ardındaki Gerçekler

İlluminati; sahip oldukları güç ile hükümetleri yıkmak, dinsel inançları yok etmek, ulusları yok etmek, bütün sosyal düzeni yıkarak kendi istedikleri bir dünya yaratmak için faaliyet gösteren günümüzde varlığı kanıtlamayan bir kuruluştur. Peki, İlluminati ve Ardındaki Gerçekler nelerdir?

İlluminati Faaliyetleri

illuminati; var olan dünya düzenini değiştirmek adına yürüttüğü düzenli faaliyetlerle (kimin öleceğine, kimin yaşayacağına, kimin zengin olacağına, kimin başkan seçileceğine, kimin film yıldızı olacağına karar vererek), tek din tek devlet politikasını esas alarak yeni bir dünya düzeni kurmak isteyen, varlığı kanıtlanamasına rağmen var olduğu inanılan bir yapılanmadır. Piramit, güneş, tek göz, üçgen illuminatinin sembolü olarak kabul edilir. Kimi kesime göre bu örgütün varlığı bir ütopya olsa da, örgütün var olduğu düşüncesine sahip olanların sayısı da azımsanmayacak derecede fazladır.

Başrollerini Tom Cruise ve Nicole Kidman’ın oynadığı Eyes Wide Shut (Gözü Tamamen Kapalı) filmi illuminatinin varlığına inanılan kesim tarafından Illuminati örgütünün deşifresi olarak kabul edilir. Ayrıca Lady Gaga, Kanye West, Jay Z, Rihanna, Katy Perry gibi dünya yıldızlarının kliplerinde kullandıkları üçgen, güneş, tek göz, piramit gibi detaylardan birini ya da tamamını kullanmaları, İlluminati örgütünün varlığına inanan kişilerce bu isimlerin örgüt üyesi olmaları düşüncesini oluşturabilir.

İlluminati Nasıl Kurulmuştur

İlluminatinin, Aydınlanma Çağı döneminde mevcut sisteme (batıl inançlara, dinin sosyal hayat üzerindeki etkisine, iktidarın kötü yönetimine) karşı 1 Mayıs 1776 yılında kurulmuş bir örgüt olduğuna inanılabilir. Bazı teorisyenlere göre ışığın insanları ya da aydınlanmışlar olarak nitelendirilirler. Hukuk profesörü ve filozof, Johann Adam Weishaupt tarafından kurulduğuna inanılır. Yönetici kadrosunda, illuminati sembollerden biri olan üçgenin iç açıları toplamı(180 derece) kadar kişinin olduğu kabul edilir. Sembollerden bir diğeri olan tek gözün ise; gerçek, insanların gözlerinin önüne sererek saklanabilir düşüncesini ifade ettiğine inanılır.