iPhone’da Web Sayfası PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

iPhone’da Web Sayfası PDF Olarak Nasıl Kaydedilir?

Sahip olduğu iOS işletim sistemi ile fark oluşturan iPhone’lar kullanıma sunduğu yepyeni özellikler ve kolaylıklar ile kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. Birçok özelliği ile Android işletim sistemli cihazlardan ayrılan iOS işletim sistemli iPhone’lar ile birçok işlevi kolayca yapabilirsiniz.

İnternet üzerinde görüntülemiş olduğunuz bir web sayfasını daha sonra internet olmadan tekrar görüntüleyebilmek oldukça önemli. Kısıtlı internet kullanımına sahip kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan birisi de görüntülenen web sayfası içeriğinin kaydedilip, istediği zaman internetsiz görüntülenmesi. Biz de bu yazımızda iPhone cihazlar için bir web sayfasını PDF dosyası olarak kaydetme konusunu açıklayacağız.

Web Sayfasını PDF Olarak Kaydetme

Öncelikle kaydetmek istediğimiz web sayfasını Safari uygulaması ile açıyoruz. Açtığımız sayfanın en alt kısmında bulunan kare içerisindeki ok simgesine tıklıyoruz. Ardından açılan ekranı sol tarafa doğru sürükleyerek diğer seçenekleri buluyoruz. Seçenekler arasında PDF’i Kaydet: iBooks olana tıklıyoruz. İşte tüm yapmamız gereken bu. Artık istediğimiz web sayfası iPhone’umuza kaydedildi. Acrobat Reader programı ile dilediğimiz anda kaydetmiş olduğumuz bu web sitesini istediğimiz yerde, istediğimiz zaman internet olmadan görüntüleyebiliriz.

Web Sayfasını Neden Kaydetmeliyim?

Sık kullandığımız bir web sayfasını gerek internet kota kullanımı nedeniyle, gerek çıktı alma kolaylığı nedeniyle kaydetmeye ihtiyacınız olabilir. Böylece sık kullandığınız bir web sitesi internetiniz olmasa da her zaman elinizin altında olur. Dilerseniz tüm cihazlardan mail aracılığı ile PDF dosyasını açabilir ve daha kolay bir şekilde yazıcı çıktısı alabilirsiniz.