Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı Filmi

Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı Konusu

Marvel Sinematik Evren’inde(MCU) açıklanan film tarihlerine göre üç evre bulunmaktadır. Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Kaptan Amerika’nın üçüncü filmi; üçüncü evrenin ise ilk filmi olarak izleyici karşısına çıkmaktadır. İşte, Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı Konusu

 Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Öncesi Mcu

İlk evrede MCU birçok karakterini izleyiciye tanıtmış ve evrenin sonunda da Yenilmezler filmini çekerek bu filmde dünyayı kurtarmalarını beyaz perdeye aktarmıştır. İkinci evre ise özellikle Kaptan Amerika: Kış Askeri filmi ile daha karanlık bir hale gelmiştir. Bu film ile birlikte gizli Nazi örgütü Hydra’nın SHIELD’ın içine nasıl sızdığı ve SHIELD’ın nasıl yıkılmasına sebep olduğunu, aynı zamanda Hydra’nın Kaptan Amerika’nın çocukluk arkadaşı Bucky’i nasıl beynini yıkayarak ” Kış Askeri “ne çevirdiğini izlemekteyiz.

Bu film Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminde belirgin bir biçimde göreceğimiz gibi Kaptan Amerika’nın düzen yanlısı tavrından uzaklaşmaya başladığı filmdir. Kış Askeri filmi ile birlikte kaptan artık uğruna savaştığı Amerika’ya bile güvenememektedir. Ki evrenin son filmi Yenilmezler: Ultron Çağı’nda artık Kahramanların Savaşı’nın başlamasına neden olacak en büyük olay yaşanır; Sokovia. Tony Stark’ın bir deney sonucu yarattığı Ultron insanlığı yok etme amacındadır ve kahramanlar Ultron’u etkisiz hale getirmeye çalışır. Bu savaş sırasında birçok insan hayatını kaybeder ama bunların arasında en çok kayıp Sokovia’da yaşanır.

 Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı Asıl Konusu

Yenilmezler: Ultron Çağı başta olmak üzere, kahramanlar dünyayı kurtarırken yaşanan kayıplardan kahramanlar sorumlu bulunarak devlet, kahramanlara Sokovia Anlaşması adı altında bir anlaşma sunar. Bu anlaşmaya göre kahramanlar bundan sonra devletle birlikte hareket edecektir. Ultron’un yaratılışında payı olduğu için suçluluk duyan Tony Stark hemen anlaşmayı imzalar ve ona War Machine, Black Widow ve Vision eşlik eder. Fakat Kaptan Amerika devlete artık güvenmemektedir ve devlet himayesinde çalışmak istemez.

Daha sonra olaylara Kaptan Amerika’nın Hydra tarafından beyni yıkanan çocukluk arkadaşı Bucky de dâhil olunca işler biraz daha kişisel hale gelerek şekil değiştirir. Film, bir Yenilmezler filmi olmamasına karşın içinde Yenilmezler filmlerinden çok daha fazla süper kahraman bulundurmaktadır. Ayrıca Marvel ve Sony’nin anlaşması sonucunda MCU içerisinde ilk defa kendine yer bulabilen Örümcek Adam ve ilk defa beyaz perdede gördüğümüz Siyah Panter de filmde kendilerine yer buluyor.