Kaş Dolgunlaştırma Yöntemleri

Kaşlar insan yüzünün ifade biçimini ortaya koymaya yarar. Kaşlarınızın şekli bakışlarınızı dengeler, takınmak istediğiniz ifadeyi en kolay biçimde yansıtmanıza yarar. Kaşların seyrek olması durumunda ifadelerin belirginliği düşmektedir. Kozmetik sektöründe kaş belirginleştirmek ve dolgunlaştırmak için pek çok ürün bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin pek çoğu içerdiği maddeler dolayısıyla kaşların dökülmesine neden olur. Özellikle kaş kalemleri kaş kıllarını en fazla döken ürünlerdir. Kaç diplerine sert bir şekilde uygulanan kaş kalemleri kıl köklerinin zayıflayarak kopmasına yol açar. Kaş farları da hemen hemen aynı etkiyi yaratmaktadır. Kaş kaleminden tek farkı bileşenlerinde bulunan maddelerin kaş diplerine yavaş yavaş yerleşmesidir. Bu durum da uzun vadede kaşlarınızı kaybetmenize neden olmaktadır. kaşları dolgunlaştırmak için bu ürünleri kullanmak yerine doğal çözüm yöntemlerini tercih etmek istediğimiz kaş stiline sahip olmanın en sağlıklı yoludur. Kaşların seyrek olduğu yerlerde kaş kıllarının çıkmasına destek olur ve dileğimiz şekilde kaşlarımıza şekil verebilmemizi kolaylaştırır. Doğal yöntemlerden bazıları şunlardır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının cilt üzerindeki etkisi saymakla bitmiyor. Her cilt tipine uyum sağlayan bu mucizevi yağ, kaşlarımızı dolgunlaştırmak için de bize doğal bir çözüm yöntemi sunuyor. Çok basit bir şekilde bir kulak pamuğu yardımıyla az miktarda Hindistan cevizi yağını kaşlarımıza uygulayalım ve sabaha kadar bekletelim. Sabah ılık su ile durulayalım. Bu uygulama günlük olarak yapılabilir. Kısa zaman içerisinde etkisine tanık olacaksınız.

Zeytinyağı

Zeytinyağı da hem saçlarımız hem cildimiz açısından eksik kalan mineralleri tamamlayıcı bir özelliğe sahiptir. Aynı şekilde kaşlarımıza uygulamamız durumunda yeni kıl köklerinin oluşmasına yardımcı olur. Birkaç haftalık bir düzenli kullanım sonucunda gözle görülür şekilde kaşların dolgunlaşmasını sağlar. tavsiyemiz günlük olarak bu işlemi uygulamanız.

Badem Yağı

Badem yağı içerdiği A,B ve E vitamini ile kaşlarımızı şekillendirmemize yardımcı olacak diğer bir doğal yöntemdir. Badem yağını sadece kaşlar için değil saçlarımız için de gönül rahatlığı ile kullanabiliriz. Bir miktar badem yapını kaşların üzerine sürün. Ardından 1-2 dakika masaj yaparak yedirin. 30 dakika kadar bekledikten sonra soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Bu işlemi de günlük olarak tekrarlayın. Kısa sürede kaşlarınızın dolgunlaştığını göreceksiniz.

Hint Yağı

Hint yağı aktarlardan kolayca bulabileceğiniz ve kan dolaşımını etkilemesi bakımından oldukça iyi etkilere sahip doğal bir yağdır. Küçük bir miktar pamuğa az miktarda hint yağı dökün ve kaşlarınıza sürün. Yaklaşık 45 dakika kadar emilmesini bekleyin ve ardından yıkayın. Dilerseniz geceden uygulayıp sabah da yıkayabilirsiniz. Hint yağı da diğer yağlar gibi organiktir ve cilde zarar vermez. Kaş köklerini besleyecek ve kaşlarınızın dolgunlaşmasını sağlayacaktır. En az 3 hafta her gün bu işlemi tekrarladığınız takdirde etksini yoğun olarak göreceksiniz.

Sarımsak

Eğer kokusu sizi rahatsız etmeyecekse bir diş çiğ sarımsağı ortadan ikiye keserek kaşlarınıza sürebilirsiniz. Sarımsak kıl köklerinin uyarılmasında oldukça etkilidir. Saça da bu şekilde uygulandığında saç köklerinin beslenmesini ve yeni saç tellerinin çıkmasını sağlar. kaşlar için de aynı durum geçerlidir. Sarımsağı sürdükten 30 dakika sonra hemen yıkayabilirsiniz. Yıkandıktan sonra kokusunu gidermek için doğal yağlardan uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda kaşları dolgunlaştıran etkili bir yöntemdir.

Ayrıca Yapılması Gerekenler:

  • Kaşları dolgunlaştırmak için kullanmış olduğunuz kimyasal içerikli ürünleri kullanmayı bırakmanız bu süreçte size yardımcı olacaktır. Kaşların dolgunlaşması bakımından kıl köklerinin hava alması da esastır. Kullanılan kaş ürünleri bu hava sirkülasyonunu önler.
  • Aklınıza geldikçe yumuşak kıllı bir fırça ile kaşlarınızı tarayın. Bu işlem kıl köklerindeki kan dolaşımını arttıracaktır. Kan dolaşımı arttıkça oluşan kıl kökleri de artacaktır.
  • Bol miktarda su için. Su gerçekten bir yaşam kaynağıdır. Vücutta bulunan her organ ve her bölge gibi kaş kıllarınızın da suya ihtiyacı vardır. Düzenli beslenme şekli ve bol miktarda su içilmesi tüm vücudunuza yararlı olmakla birlikte kaşlarınız için de epey yararlı olacaktır.