Sinema

Kış Masalı Filmi

Kış Masalı Filmi

            Kış Masalı Filmi Konusu fantastik, romantik ve dram filmleri sevenlerin ilgisini çekiyor. 1916 yılında Amerika\’nın New York şehrinde geçen filmde bir aşk hikâyesi konu ediliyor. İrlanda göçmeni bir ailenin oğlu olarak karakterize edilen Peter Lake, hırsız olarak karşımıza çıkıyor. Hırsızlık için girdiği evlerden birinin sahibi olan Beverly Penn\’e âşık olan Lake\’nin hayal kırıklığı çok büyük oluyor.

Amansız bir hastalığın pençesindeki genç kadın olayın sonrasında, Peter\’ın kollarında hayatını kaybediyor. Aşkın zaman ve mekân tanımadığını, kaderden kaçılamayacağını ispat eden filmde, kadını unutamayan Peter kendini bir mucizenin içinde buluyor. Başka bir zamanda, kim olduğunu bilmediği bir halde kendine geliyor. Üstelik bir de doğaüstü gücü ona eşlik ediyor. Genç adam ölüleri diriltme gücüne sahip olarak hikâyede yeni bir kapı açarken, kendini birçok bilinmezin içinde buluyor.

Tüm soruların yanıtlarının aşka çıktığı, aşkın fantastik öğelerle güçlendirildiği filmin orijinal adı Winter\’e Tale olarak biliniyor. Mucizelere inanmak isteyenlerin seçimi olan eser, romantik çiftlerin birlikte izlemesi için doğru bir alternatif oluşturuyor. 118 dakika süren film, düşmeyen temposu ve akıcı anlatımı ile sinemaseverler için fark yaratıyor. “Birinin hiç ölmemesini sağlayacak kadar onu sevmek mümkün mü?” diye soran film ölümsüz bir aşk hikâyesini beyazperdenin büyülü atmosferine taşıyor.

 Filmin Künyesinde Hangi İsimler Yer Alıyor?

Akiva Golsman imzalı senaryosu ile merak uyandıran filmin başrollerinde Colin Farrell, Jessica Brown Findlay ve Russell Crowe bulunuyor. Will Smith, Jennifer Connelly ve William Hurt gibi isimlerin yer aldığı film yine Akiva Golsman tarafından yönetiliyor. 2014 yılında çekimleri gerçekleşen ve vizyona giren uzun metraj film, Warner Bros tarafından dağıtılırken, toplam bütçesi 60.000.000 dolar olarak hesaplanıyor. Orijinal dili ingilizce olan film, altyazılı ve dublajlı seçenekleri ile Türkiyeli izleyicilerinin karşısına çıkıyor.