Sağlık

Kortizon Vücuttan Nasıl Atılır

Syringe and bottle

Kortizon Vücuttan Nasıl Atılır

Kortizon vücutta yer alan böbrek üstü bezleri yapısında önemli bir hormon olup vücuda etkileri bulunmaktadır. Kandaki şeker miktarını artırdığı gibi metabolizmayı yavaşlatarak vücutta zaman içinde kilo almasına ve yağ oluşmasına sebep olmaktadır. Yüksek dozda kullanıldığında bazı yan etkileri bulunmaktadır. Kortizon vücuttan nasıl atılır diye akıllara soru işareti gelmektedir. Kortizon hastalarının vücudunun her yerinde ödemler oluşmaktadır.

Ödemin oluşmasını istemiyorsanız yiyeceklerinize dikkat ederek bu durumu azaltabilirsiniz. Kortizonun iştah açan etkisi sayesinde hasta devamlı olarak bir şeyler yediği için kilo almaktadır. Ödem atıcı çaylardan faydalanarak içebilirsiniz. Ayrıca kortizon hastası olan kişi devamlı olarak su içmesi vücuttan atmasını sağlamaktadır.

Sıcak su içmek vücuttaki ödemi atarak yağları da yok etme gibi bir özelliği vardır. Gün içinde vücuttaki kortizonun miktarı değişerek doktor ilaç vermektedir. Normal bir şekilde vücuttan atılması ve fazlasının atılma durumunda sağlığınız tehlikeye girmektedir. Doktor kontrolünde doktorun dediklerini yaparak bu durumdan kurtulmanız mümkündür. Rahatsızlıkları olan hastalara kortizon verilerek tedavi edilmektedir.