Kravat Nasıl Bağlanır

Kravat Nasıl Bağlanır

Şıklığımızın ve çekiciliğimizin vaz geçilmez unsurlarından biridir kravatlar. En çok zorluk çektiğimiz konu ise kravat bağlama teknikleridir. Bu yazımızda takım elbisenize uygun kravat nasıl bağlanır konusunda bilgi vereceğiz.

– Uzun kravat takmayı tercih eden baylar için kravat bağlama tekniği;

Kravatımızın dar olan ucu sabit tutulmak suretiyle geniş olan uç dar olan ucun üzerinden çapraz konuma gelecek şekilde geçirilir. Sonrasında geniş olan uç, dar olan uçun etrafında 360 dereceyi tamamlayacak şekilde çevrilir. Ardından geniş olan uç, dar olan ucun alt kısmından geçirilir ve geniş uç yukarıda tutulur. Yukarıda olan geniş uç, oldukça gevşek bir halde düğüm şeklini verdiğimiz bağın içerisinden geçirilmek suretiyle sabitlenir.

– Klasik ve geniş uçlu kravat takmayı tercih eden baylar için kravat bağlama tekniği;

Kravatımız ters yüzünden tutulmak suretiyle bağlama işlemine başlanır. Geniş uç, sabit olan dar ucun altından geçirilir. Sağ tarafta bulunan dar uç geniş ucun sol tarafına alınır. Sonrasında geniş uç kravatın altından geçirilerek yukarıya çevrilir. Yukarıda kalan geniş uç, bağ şeklini verdiğimiz kravatın içerisinden geçirilerek sabitlenir.