Meme Kanseri Nedir?

Kadınların birçoğu, hayatlarının bir döneminde memelerinde bir sertlik hissederler. Bu gibi durumlarda akla ilk gelen soru kanser miyimdir? Meme kanserinin belirtileri arasında en çok rastlanılan etken meme de kitlelerin ele gelme olayıdır. Bu kitlelerin büyük bir bölümü iyi huylu tümörler olsa da bazı kesimleri iyi huylu olmayabiliyor. Bu neden ile meme de herhangi bir kitle ele geldiğinde, ilk yapacağınız işlem uzman bir doktora görünmek olmalıdır. Meme kanserine yakalanan kişileri yaptıkları ilk araştırma meme kanseri nedir? Sorusunun cevaplarını bulmak olacaktır.

Meme Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

Belli başlı olarak belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz; Memede Kitle, Solid (katı) Kitle, Memede Kist, Meme Başında Kızarıklık, Kalınlaşma, Veya Yara Olması, Meme Derisin de Şişme, Kalınlaşma veya Renk Değişikliğinin olması, Meme Başında Akıntı, Meme Başında veya Memede İçeri Doğru Çekinti Olması, Meme Başlarının Bölgesinde Pozisyonlarındaki Değişiklik veya Memenin Şeklinde Bir Değişiklik ve Koltuk Altın da Ele Gelen Kitleler meme kanserinin belirtileri arasında yer alıyor.

Meme Şeklin de Değişiklik Nasıl Anlaşılır?

2 meme pozisyonu simetrik olarak durmaz ve bir meme şekli diğerinden daha büyük bir şekilde olur. Normal bir yapı olarak gözükür bu değişiklik. Ancak bazı durumlarda memelerin genel oval şeklinde değişiklikler olabilir. Meme kanseri miyim? sorusuna cevap olarak önemli olan etken, sonradan memelerde oluşan simetri değişikliğidir. Bu tarz değişiklik durumları, meme kanseri konusunun belirtileri arasında en geç dönem de görülen bir bulgu olarak ortaya çıkar.

Meme Başlarında Oluşan Kızarıklık, Kalınlaşma Veya Yara Olması Ne Anlama Geliyor?

Bu durum meme kanseri belirtileri arasında yer alıyor. Meme çevresinin bölgesinde ortaya çıkacak yara, kızarıklık gibi etkenler meme de bir kitle oluşmasa bile meme kanseri belirtilerini gösterebiliyor. Bu nedenle sık sık doktora gidilmeli.