Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir?

Antik Çağ döneminde Mısırlıların yapmış olduğu Mısır Piramitleri günümüzde hala gizemini koruyan ve dünyanın yedi harikası içerisinde olan yapılardır. Bu yapıların ne şekilde yapıldığı ve ne tür gizemler taşıdığı büyük ölçüde çözülememiş olsa da öne sürülen bir çok tez bulunuyor. Mısır piramitleri dünyanın en büyük gizemini taşıyan yapılar olarak biliniyor. Mısır piramitlerinin sırrı nedir? İnsanların en çok merak ettiği Mısır piramitleri bir çok yönden çözülememiş sırrı ile birlikte keşfedilmeyi bekliyor.

Mısır Piramitlerinin Gizemi

Mısır’da yapılan en eski piramit Zoser piramididir. Mısır piramitlerini Mısırlı kölelerin yaptığı öne sürülse de aslında bu piramitleri Mısırlı işçiler yapmıştır. Piramitlerin çok iyi hesaplamalarla yapılmış olması hatta günümüz teknolojisi ile bile çok uzun zamanda bitirilebilecek olan yüzlerce piramitlerin 20 yıl gibi kısa bir sürede bitirilmiş olması insanlarda şaşkınlık uyandırıyor. Bu piramitlerin bir çok gizli yönü bulunuyor. Keops piramidinin taban ölçüsünün dünyanın yarı çapına oranı ince bir hesaplamadır. Aynı zamanda piramitlerin içi kış aylarında sıcak ve ay aylarında ise oldukça serindir. Keops piramidinin normal insan çalışma gücüne göre 600 yılda tamamlanması gerekirken bu piramitler 20 veya 30 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmıştır.

Mısır Piramitlerinde Bilinmeyenler

Giza Piramitleri topluluğu yerleştirildiği düzen konusunda büyük bir üçgeni oluşturuyor. Bu büyük üçgen de Pisagor üçgenine denk geliyor. Bu piramitler içerisinde süt bozulmuyor ve günlerce bekletilen yoğurtlar ekşimiyor. Hatta bazı söylentilere göre de süt günlerce bekletildiğinde yoğurt halini alıyor. En ilginç tarafı ise eski medeniyetlerin bir çoğunda piramit yapımı vardır. Birinden habersiz şekilde bir çok medeniyet kendi özgü piramitler yapılmıştır. Ancak bu piramitleri gelişmiş bir kültüre sahip olan medeniylet yapmıştır. Gelişimini tamamlayamayan toplumlarda piramit bulunmuyor.