Miyom İlacı, Miyomun İlaçla Tedavisi

Miyom İlacı, Miyomun İlaçla Tedavisi. Miyom nedir bit tanımını yaparak başlamakta yarar var. Miyom, kas dokularında ortaya çıkan urdur. Bizler miyomu çoğunlukla kadınların döl yatağında ortaya çıkmasın ile tanıyoruz. Bu konuda yapılmış çok sayıda bilimsel çalışmalar var. Özellikle kadınların döl yatağında görülmesi üremiyi de etkilemekte. Rahimde ortaya çıkan miyomlar rahim duvarları dokusundan oluşmakta. Çapları 1-15 cm arasında değişebilen miyomlar sonrasında daha büyük çaplara ulaşabilmekte. Genellikle iyi huylu olan miyomlar zamanla kötü huylu miyoma da dönüşebilmekte. Çoğunlukla kadınların döl yatağında görülür dedik, özellikle 35 yaşından sonrası her dört kadından birinde miyom görülmekte. Peki miyom ilacı nedir, bu rahatsızlıkta ne kadar olumlu sonuç veriyor, yazımızın devamında tedavi yöntemleri hakkında bilgiler edineceksiniz.

Miyomlar Neden Büyür?

Miyomların özellikler kadınların döl yatağında olduğundan ve zamanla büyüyebildiğinden bahsetmiştik. Östrojen hormonun kadınlık hormonu olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte miyomların büyümesinde yol açan hormon da bu hormon. Bu nedenle bu hormonun fazla salgılandığı dönemlerde miyomlar büyür. Bu da hangi döneme denk gelmekte diye bakacak olursak, üreme çağı ve hamilelik. Bu dönemlerde 2-3 kat büyür miyomlar. Miyomların çoğu herhangi bir sıkıntıya yol açmazken %20 si problemlere yol açar. Bunu en çok yaşayan yine kadınlardır. Kadınlarda miyomlardan dolayı görülen şikayet adet dönemin sancılı ve uzun ve olmasıdır. Karın ağrısı, dolgunluk hissi, sırt ve bacak ağrısı, cinsel ilişki sırasında ağrı, sık idrara çıkma ve kabızlık gibi şikayetler.

Miyomlara Ne Tür Tedaviler Uygulanmalı

miyomun ilaçla tedavisi Uzmanların çoğu miyomların ilaçla tedavinden yüzde yüz sonuç alınamadığını belirtmekte iken aynı zamanda tedaviye gerek var mı yok mu diye de konuyu irdelemekteler. İyi huylu ve küçük miyomlarda tedaviye gerek duyulmuyor. Şikayetlere neden olan miyomlarda ise farklı tedavi yöntemleri uygulanmakta. Bunlar hormon tedavisi, Miyomektomi, Histerektomi gibi tedaviler. Bu tedavilerde doktorlar hastaya en az zarar verecek yöntemi seçmekteler.