Sağlık

Nasıl Kanser Olurum?

nasil-kanser-olurum

Nasıl Kanser Olurum?

Kanser hücrelerimizde bulunan DNA’nın hasar alması sonucunda hücrelerimizin kontrolsüz ve anormal şekilde büyümesi sonucunda ortaya çıkan bir hastalıktır. İnsanların bu hastalıktan korkması çok doğal bir durum.

Ama nasıl kanser olurum sorusunu kendilerine çok az sormaları çelişkili bir durum. Peki, kendine bu soruyu soranlara verilecek cevaplar ne olmalı bir de bunlara değinmek gerekirse; Cep telefonları ile bilgisayarla fazla haşır neşir olmak bu durum radyasyona fazladan maruz kalmamıza neden olmakla beraber kansere yakalanmanın önünü açan bir nedendir.

Baz istasyonlarına yakın yerlerde oturmak. Boya ve kimyasal şeylerin karıştığı yiyecek ve içecekleri kullanmak. Tarım ilacı ve böcek öldürücü ilaçların maruz kaldığı meyve sebze ve kuru yemişleri yemek meyve ve sebzeler özellikle çok iyi yıkanmalıdır ayrıca sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmek çok önemlidir. Spor yapmamak veya hareket etmemek kanserin nedenlerinden olabilir.

Özellikle spor yapmak kanserin en önemli önleyicilerinden biridir. Cam şişe ve bardaklar yerine kullanılan plastik mamuller sıcakla temasa geçtiği andan itibaren kanserojen etkilere sahip olurlar.

Doğal sağlıklı gıdalar yerine hazır ve dondurulmuş ürünler tüketmekte kansere yol açan nedenlerdendir. Bunları bilip hareket etmek kansere yakalanmamakta bize yardımcı olacak etmenlerdir.