Ömür boyu aşkı yaşamanın sırları

omurboyuask

Ömür boyu aşkı yaşamanın sırları

Biz insanlar dünya üzerinde aşka ihtiyacı olan tek varlığız. Peki, bunun için ne yapıyoruz; ben söyleyeyim hiçbir şey yapmıyoruz. Peki, madem bu bir ihtiyaç neden ihtiyacımız olanı almıyoruz. Haydi, herkes kendi üzerine düşeni yapsın; her şeyi karşıdan beklemesin. Ben erkeğim veya ben kadınım yapmam demek yok. Tek çözüm azıcık sessizlik, biraz da dinlemek.

İste bu kadar kolay aslında ömür boyu aşkı yaşamanın sırları. Çok mu sinirli; tebessüm et ve usulca “Sakin ol ben yanındayım.” De. Ya da çok mu sinirlisin tut elini ve “Sinirlerime ilaç gibisin.” De, gözlerine bak ve sonucu gör. Bazen duygulara göre değil aklımıza göre hareket etmekte fayda var içten içe dişlerimizi sıkarak belki, eğer o insanı hayatımızda hep istiyorsak. Aşk aslında pasta tarifi gibi biraz ılımlı olmak, biraz alttan almak, biraz cazibe, birazda emek biraz akıl kat karıştır fırınla birde sıcaklığınla evet iste aşk.

Biz insanlar her şeyi dilimizle yapar, dilimizle mahvederiz. Neden aklımıza geleni hemen söyleriz ve sonucunu bilemediğimiz hareketleri düşünmeden yaparız, biraz aklımızı kullanalım aşk kaçmasın. Mesela durduk yere elini tutun, gözlerine bakin ne kadar tatlısın deyin bazen güzel mesajlarda işe yarar yazın güzel bir not koyun cebine yanında olmadığınız bir anda elini cebine attığında sizi bulacak orda. Önemli olduğunu hissettir, fikirlerinin çok değişik ve önemli olduğunu söyleyin, dilinizle çıkarın onu tepelere şımartın demiyorum avucunuzun içine almaktan bahsediyorum, iplerin senin elinde olduğundan bahsediyorum akıllıca.

Söylediklerim ne sadece erkeklere nede sadece bayanlara özel; bunu iki tarafta uygulayabilir, sende işe yarıyor mu diyeceksiniz elbette hem de ne işe yaramak tarif edemem bu yolla bulaşık yıkamayan, ütü yapmayan erkek kalmayacak ya da alışverişten vazgeçmeyen bayan kalmayacaktır, bu yaklaşımla partnerinizin gözü de başka yere kaymayacaktır; çünkü her istediğini sizde bulmaktadır, başka bir insana ihtiyaç duymayacaktır. Değer gören değer gösterir size biri övgüyle yaklaşınca kendinizi değerli hissetmez misiniz, olaya bu açıdan da bakın size biri nasıl davranırsa hoşunuza gider, sizde öyle davranın bu bir oyunsa oyun olsun. Ömür boyu aşkı yaşamanın bu kadar kolay sırları var. İste yeter ki; başaramayacak, elde edilemeyecek hiçbir şey yokken bunları istemekten ve uygulamaktan vazgeçmeyin ve aşkı ömür boyu yaşayanlardan olun.