PTT Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Veriyor

PTT’den emekli maaşını alan herkes, PTT’nin emeklilere özel sunduğu kredileri çekerek ihtiyacını giderebiliyor. Siz de eğer 80 yaşını aşmamış ve emekli maaşını PTT şubelerinden alıyorsanız; 40.000 TL’ye kadar 48 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. PTT’den emeklilere özel ihtiyaç kredisi faiz oranı da 1.75’tir.

PTT’den Nasıl Kredi Alınır?

PTT şubelerinden emekli maaşınızı alıyorsanız ve 80 yaşını geçmediyseniz, PTT ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. PTT, bankalarla iş birliği yaparak sizlerin o bankalardan kredi almanıza olanak sağlar. Krediniz diğer bankalardan kullandırılır fakat kredi geri ödemeleri PTT’den aldığınız emekli maaşınızdan kesilir.

Uygun faiz oranları ve 48 aya kadar vade ile kolayca PTT emeklilere özel ihtiyaç kredisini kullanabilirsiniz. PTT, ihtiyaç kredisi başvurunuzu ilgili bankalara yönlendirir ve krediniz onaylandığı anda, kredi sözleşmenizi imzalayarak hemen kredinizi çekebilirsiniz. PTT, bu noktada kendi bünyesinden emekli maaşını alanlar için bir aracı görevi üstlenmektedir.

PTT’den Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Kullanabilirim?

PTT şubelerinden emekli maaşınızı alıyorsanız ve nakde sıkıştıysanız minimum 1.000 TL’den 40.000 TL’ye ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Minimum 3 ay, maksimum 48 ay vade seçenekleriyle ve 1,75 faiz oranlarıyla kredinizi kolayca kullanabilirsiniz.

PTT Hangi Bankalar ile İş Birliği İçinde?

PTT, emekli müşterileri için birçok banka ile iş birliği içindedir. PTT’nin emekli müşterileri için aracılık ettiği bankalar arasında Denizbank, ING Bank, TEB bank gibi bankalar bulunuyor. Bu bankaların kendilerine özel belirledikleri vade seçenekleri ve kredi faiz oranları da mevcuttur. PTT’den kredi çekeceğiniz zaman Aktifbank bünyesinde ‘N Kolay Kredi’ kullanmanız da mümkündür. Düşük kredi notunuz olsa dahi N Kolay Kredi ayrıcalığıyla 40.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Örneğin 40.000 TL ihtiyaç kredisinin 48 ay vadeli geri ödemesi için 1.322,48 TL aylık kredi taksiti ödersiniz. Yani maaşınızın tamamı kesilinceye kadar kredi bakiyeniz vardır. PTT aracılığıyla kullanacağınız kredilerde maksimum 100 TL kredi tahsis ücreti de bulunur.