Saçlarınızın Yıpranmasına İzin Vermeyiniz

Yazın cildimiz ve saçlarımız fazlası ile yıpranmaktadır. Güneş, deniz ve havuz gibi bir çok etken bu sonucu doğurmaktadır. Cildinize yaptığınız bakımlar gibi saçlarınızı da koruyabilmek adına birçok bakım bulunmaktadır. Kolay uygulanan bakım yöntemleri ile yazın saçlarınız ışıltısını kaybetmesin.

  1. Bitkisel Bakımlar

Cildinize uyguladığınız kolay uygulanan ve bitkisel olan karışımlar ile saçlarınızı da dilediğiniz gibi canlandırabilirsiniz. Gerçek zeytinyağlı sabun kullanımı ile güneş ışınlarından, deniz tuzundan ve havuz klorundan etkilenen kuruyan saçlarınızı canlandırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hafta da bir kez saçınızı zeytinyağlı sabun ile yıkayarak başka hiç bir ürün ile temas ettirmezseniz çok kısa zamanda saçınızdaki ışıltıyı yeniden sağlayabilirsiniz.

 

  1. Yağlar

Cilt için ulaşabileceğiniz yağlar gibi saçlarınız içinde bir çok bitkisel yağ bulunmaktadır. Saçlarınızın yazın yıpranmasına izin vermeyin derken yapmanız gerekenlerden biri de yağ kullanımıdır. Aktarda rahatlıkla ve her saç tipine uygun bulabileceğiniz yağları düzenli olarak uyguladığınızda sağlıklı saçlarınıza yeniden kavuşabilirsiniz.

 

Bu uygulamaları yaparken öncelikle saçınızın ne derece yıprandığını bilmeli ve uygulayacağınız yöntemlerin sakıncasız olduğundan emin olmalısınız. Tatilinizin bitiminde bu ve benzeri şikâyetleriniz var ise önce cilt doktoruna görünmekte doğru bir tercih olacaktır. Bitkisel ürünlerin herhangi bir zararı olmaması her zaman doğru bir uygulama olacağını göstermez. Sizin için uygun olup olmadığını belirledikten sonra bitkisel tedavileri tercih etmenizi öneririz.

 

Tatilin güzel yanlarını değerlendirirken bakımlarınızı da aksatmamaya özen gösteriniz.