Sırtta Yanma Hissinin Nedenleri Nelerdir?

Sırt bölgelerinizde ağrı veya karıncalanma olduğu zaman hassasiyet ya da acıma, yanma gibi şikâyetlerinizin olması Fibromiyalji ismi verilen ve çok sık olarak rastlanılan bir romatizma hastalığının olma ihtimalini gösterebilir. Peki, Sırtta Yanma Hissinin Nedenleri Nelerdir?

Sırtta Yanma Hissinin Nedenleri Nelerdir?

Günlük hayatınızda gerçekleştirdiğiniz tüm rutin işler, yoğun bir tempo ve iş hayatı gibi sizi günler geçtikçe bitkin vede yorgun hissettirmeye yavaş yavaş başlar. Fiziki duruş şekliniz, oturuş bozuklukları ve genetik kalıtsallık durumları zaman geçtikçe ilerleyen yaşınızın vermiş olduğu durumlar, kemik gelişiminiz veya yaptığınız ters ve ani bir hareket, sırtta veya belde yanma hissinin temel sebeplerini oluşturabiliyor. Saymış olduğumuz bu gibi durumlarda öncelikle bel sonrasında sırt kısmınız da ağrıya benzeyen sızı hissetmeye başlarsınız. Ağrı zamanla sinirsel sıkıntılara neden olabilir. Ve bu durumların sonucunca yanma hissine dönüşerek rahatsızlık vermeye başlar. Bel kısmınız da gerçekleşecek olan bu tarz ağrılara akut bel ağrısı deniliyor.

Sırtta veya Belde Yanma Hissi Yaşadığınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz

Sırtta ve belde yanma hissi yaşadığınız zaman bu zaman kadar yaptığınız tüm yanlış hareket ve davranışları bırakmanız gerekiyor. Burada en çok dikkat etmeniz gereken önemli noktalar oturuş şeklinizdir. Oturuş şeklinize elinizden geldiği kadar dikkat etmeniz bazı olası durumların önüne geçmeyi sağlayabilir. Burada geçmek bilmeyen ağrılarınız olduğu zaman iyi bir fizik tedavi doktoruna gözükmeniz gerekebilir. Fizik tedavi doktorunun verdiği uygun egzersizler ile yanma ve bel ağrılarınıza çözüm bulabilirsiniz. Tüm bunların dışında fizik tedavilerinizi evde yapmanız gerektiğinde aksatmadan her gün düzenli olarak egzersiz hareketlerinizi yapmanız gerekiyor. Bunların dışında sağlıklı beslenerek bu rahatsızlık durumlarınız için destek sağlamaya çalışabilirsiniz. Tüm bunlar dışında bu tedavi sıralarında alkol sigara gibi sağlığa zararsız etkenlerden uzak durmanız gerekiyor.