BakımSağlık

Siyah Noktalara Çözümler

Siyah Noktalara Çözümler

İnsanlar gün içerisinde yediği besinlerden büyük oranda yağ alırlar. Daha sonra bu yağlar kir ile birleşerek pek çok insanın özellikle de kadınların büyük bir sorunu olan siyah noktaların oluşumunu sağlar. Siyah noktalar burun üzerinde yoğunlaşan yağ ve kirden oluşan küçük siyah parçacıklardır. Müdahale edilmediği sürece belli bir süre sonra sivilceye dönüşebilir. Siyah noktayı sıkarak ve baskı uygulayarak geçirmeye çalışan birçok insan vardır. Fakat bu bir çözüm değildir. Aksine burna baskı ve şiddetli basınç yapmak uzun bir süre geçmeyecek bir iz bırakabilir. Bizlerde sizin müdahale etmeniz için araştırmalarımızı yaptık ve size siyah noktalardan kurtulmanız için 4 yararlı yöntem hazırladık.

Bu yöntemleri uyguladıktan sonra önceki ve sonraki halini karşılaştırın. Farkı hissedeceksiniz. Bu önerilerin sağlığınız açısından zararı yoktur. Fakat bu malzemelerden birine bile alerjiniz var ise yapmamanızı rica ederim. Bu makalede size siyah noktalara çözümler göstereceğiz. Hadi zaman kaybetmeden başlayalım:

1)Karbonat:2 tatlı kaşığı karbonata biraz su ilave edip hamur haline gelmesini sağlayın. Bu hamurlaşmış olan karbonatı siyah noktaların olduğu yerlere hassasça sürün. Tavsiye ettiğimiz süre 5 dakikadır. Bu 5dakika içerisinde bölgeye parmaklarınızı kullanarak küçük hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Böylece karbonatın güçlü etkisi cildinize peeling yapar. Bu formül cildinizi derinden temizler. Haftada 2 kez yapmanız yeterli olacaktır.

2)Tarçın:1 çubuk tarçını ufalayarak toz haline getirin.1 yemek kaşığı tarçın tozuna 2 yemek kaşığı su ve birkaç damla zeytinyağı ekleyip bölgeye sürülecek kıvama getirin. Siyah nokta olan bölgeye iyice sürün. En az 20 dakika kalmalı dilerseniz daha uzun kalabilir. Ardından soğuk suyla durulayın ve farkı görün. En etkili yöntemlerden biridir.

3)Limon Kabuğu:1 orta boy limonu alıp kabuk kısmını rendeleyin. Rendelenmiş olan kısma biraz su, biraz şeker ve biraz da zeytinyağı ekleyin. Siyah nokta olan bölgeye uygulayın ve en az 15 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın. Limon kabuğunun güçlü etkisinin karşısında siyah noktaların duramadığını gözlerinizle göreceksiniz.

4)Kremler: Kremler kullanımı çok yaygın olan ve dünya çapında hala kullanımı artarak devam etmekte olan nesnelerdir. Kullanımının yaygın olma sebebi ise çok kısa süre içerisinde istenilen sonucun alınmasıdır. Piyasada Siyah noktalar için de birçok krem bulunmaktadır. Hemen hemen hepsi çok kısa bir süre içerisinde etkili olup siyah noktaları anında geçirir. Fakat bu yöntem doğal bir yöntem değildir.

Bazı kremlerin sağlık açısından zararı bile vardır. Siyah noktalar için krem kullanımı giderek artıyor. Yukarıda size verdiğimiz önerileri deneyip de, cildiniz buna tepki göstermeyebilir çünkü herkesin cildi farklı olup aynı ürüne aynı tepkiyi vermeyebilir. Eğer sizin cildiniz de yukarıdaki önerilere cevap vermediyse kremleri kullanabilirsiniz. Kremler yapay olduğu için cildine istenilen etkiyi uygulayacaktır.