Internet

Twitter Hesabınızı Nasıl Onaylatabilirsiniz?

Twitter Hesabınızı Nasıl Onaylatabilirsiniz?

Daha önceki dönemlerde Twitter ile birlikte çalışan çeşitli sosyal medya hesapları ile Twitter hesaplarını onaylatmak mümkün bir durumdu. Twitter getirmiş olduğu yenilik sayesinde Twitter üzerinden artık onaylanmış bir hesap rozeti oluşturmak çok kolay bir durumdur. Onaylanmış hesapların çok kısıtlı sayıda olması nedeni ile bu konuda Twitter birçok eleştiri almıştır. Böylelikle Twitter bu eleştiriler neticesinde onaylanmış hesap rozetlerinin çok sayıda kişi olacağının haberini duyurmuştur.

Twitter Hesap Onaylatmak Nasıl Yapılıyor?

Twitter kullanıcılarının onaylanmış Twitter hesap rozetlerine sahip olabilmeleri için bir kaç yol bulunuyor. Öncelikle güvenilir olması açısından kullanıcıların sürekli kullandığı onaylanmış bir telefon numarası, e posta adresleri, internet sitesi ve doğum tarihi gibi bilgilerin forma kaydedilmesi gerekiyor. Aksi takdirde Twitter kullanıcılarının başvuru formuna ulaşmaları mümkün görünmüyor. Twitter kullanıcıları belirtilen bu yolu izlediklerinde form kısmına ulaşıyorlar.

Başvuru formuna ulaştıktan sonra ise yapılması gereken iki yöntem kalıyor. Bunlardan birisi profillerin güvenlik teminini oluşturabilmek için en az iki internet sitesinde yer alması ve profillerin neden onaylatılması gerektiğini belirten ve en az 500 kelimeden oluşan bir makalenin yazılması isteniyor. Twitter hesaplarının onaylatılmasının bir başka yolu ise cep telefonlarına kod gönderim isteğinde bulunmaktır. Cep telefonlarına gelen kodlar Twitter hesabı üzerindeki kod alanına yazıldığında hesap otomatik olarak aktif hale geliyor. Bir başka yol ise E- posta doğrulamasıdır. Twitter’a üye olurken kullanılan e- posta adresine gelecek olan doğrulama linkine tıklayarak açılacak olan Twitter sayfası ile Twitter hesapları onaylatılmış oluyor. Twitter onaylatma işinin ana amacı kullanıcıların güvenliğini sağlamaktır. Bu yöntem hemen hemen her sosyal paylaşım sitesinin uyguladığı güvenlik yöntemlerinden birisi olmaktadır. Bu yöntem ile birlikte hesaplar daha güvenli bir şekilde kullanılıyor.