Internet

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde en çok kullanılan iletişim programı hiç kuşku yok ki Whatsapp’tır. Whatsapp sadece akıllı telefonlarda değil aynı zamanda bilgisayarlarda da kullanılabilmektedir. Whatsapp, ek bir uygulama zorunluluğu doğurmadan artık bilgisayarlarda da rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun için yapılması gereken ilk işlem Whatsapp web sitesine giriş yapmaktır.

Whatsapp Web’i Kullanma Adımları Nelerdir?

İnternet tarayıcısına Whatsapp Web yazarak çıkan sayfaya tıklanır. Sayfaya tıklama işlemi yapıldıktan sonra ekranda Whatsapp’ın barkodu görüntülenecektir. Daha sonraki aşama olarak akıllı telefondan Whatsapp’a girerek sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklanır. Açılan dikine listede Whatsapp Web sekmesine tıklanır. Açılan sayfadaki barkod okutma menüsünü bilgisayarda bulunan barkoda okutularak anında bilgisayarda akıllı telefondaki Whatsapp ekranı açılacaktır.

Whatsapp Web’i Kullanma Şartı Nedir?

Whatsapp Web’in ilk kullanmanın tek şartı internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısı olmadan Whatsapp Web’i kullanmak mümkün değildir. Bir diğer ve önemli şart ilgili akıllı telefon bilgisayarın çekim alanın da olması gerekmektedir.

Eğer ki akıllı telefon bilgisayarın çekim alanından dışarı çıkarsa bilgisayarda bulunan Whatsapp Web devre dışı kalacaktır. Bu nedenle Whatsapp Web’i bilgisayar üzerinden kullanabilmek için akıllı telefonun bilgisayara yakın bir alanda olması gerekmektedir. Whatsaap Web’de de normal akıllı telefonda olduğu gibi karşı tarafa video, fotoğraf ve ses dosyaları göndermek ve karşı taraftan almak mümkündür.

Whatsapp Web’in bir başka ve belki de en büyük avantajı bilgisayar klavyesinden metinsel ifadeler yazıldığından daha hızlı ve düzenli yazmak mümkün olmaktadır. Karşı taraftaki kişiler nasıl bu denli hızlı yazıldığına şaşırmaktadır. Whatsapp Web’de de normal akıllı telefonlarda kullanılan Whatsapp uygulamasında olduğu gibi profil resmi ve durum yazısı yazmak mümkündür. Kısacası Whatsapp Web’in akıllı telefonlarda kullanılan versiyonundan çok farklı bir özelliği yoktur.

Watsapp Web Nasıl Kullanılır Videolu Anlatımı

One Response

  1. NBİRSENESMA@HOTMAİL.COM