Yeni Kimlik Kartı Randevusu Nasıl Alınır?

Yeni Kimlik Kartı Randevusu Nasıl Alınır?

Yeni kimlik kartı artık Türkiye’nin her yerinde dağıtıma başlamış olmaktadır. Yeni düzenlenen kimlik kartları artık insanları daha çok güvence altına almış olacaktır. Herkesin parmak izi ve aya izi alındığı için özel bir kimlik olmuş olacaktır. İnsanlar kaybetseler dahi hiç kimse bilgilerini kullanamayacaktır. Yeni kimlik kartı randevusu nasıl alınır diye birçok insan bilgi sahibi olmak isteyebilir. Her şey ayrıntılı olarak anlatılırsa bu işte kolay olacaktır. İlk gününden itibaren insanlar yoğunluk yaşatmaya başlamışlardır.

Yeni Kimlik Kartı Randevusu Nasıl Alınır?

İnsanlar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr/ adresine giriş yaparak karşısına çıkmış olan sayfadan randevu al butonuna bakmalıdır. İkinci aşamada ise kimin adına randevu alınacak ise o seçiliyor ve ardından sağ taraftaki boşlukların gerekli bir şekilde doldurulması gerekiyor. T.C kimlik numarası ve isim soy isim yazılarak son aşamaya geçirmektedir. Bu aşamada ise yeni cipli kimlik kart için nereden başvuru yapmak istenildiği seçilmektedir. Buradan da insanlara uygun saat ve merkez seçildikten sonra yeni kimliklerin teslimat bilgileri ekranı geliyor. Buradan da kimlik kartları basıldıktan sonra gelecek olan adres belirtilmektedir. Kapanış aşamasında randevu bilgileri tekrar ekrana gelmektedir. Bu bilgiler doğru ise randevuyu kabul etmiş oluyorsunuz.

Çağrı Merkezi de Hizmet Verecek

Yeni kimlik kartları için internet üzerinden randevu almak istemeyen insanlar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından bir çağrı merkezi bulunmaktadır. 199 kodlu çağrı merkezi aranarak başvuru yapılabilir.